додому освіта 33 учасники з Тернопільщини складали сьогодні ЗНО з російської мови

33 учасники з Тернопільщини складали сьогодні ЗНО з російської мови

397

Зовнішнє незалежне оцінювання з російської мови складали сьогодні абітурієнти в Україні. На Тернопільщині зареєструвалося на цей предмет найменше учасників – 46, а прийшло на тестування  – 72% зареєстрованих. На виконання півсотні завдань абітурієнтам виділили 2,5 години.

Російську мову абітурієнти складали у єдиному в області пункті тестування – 15-й школі Тернополя. Сьогодні тут малолюдно. Менше півсотні абітурієнтів складало тест, тож людей, що їх підтримують, значно менше. Люба Тучапська під стіни пункту тестування прийшла підтримати свого сина. Сім'я приїхала із села СтригАнці Бережанського району. Син пані Люби, Олег, спочатку мріяв стати журналістом, тому й обрав російську мову. Тепер хлопець передумав і планує вступати на театральний факультет. Але шанс вирішили не втрачати. Тож син пані Люби сьогодні – один із учасників ЗНО з російської мови.

Люба Тучапська, мама учасника ЗНО з російської мови: "- При реєстрації ми обдумували різні плани і ще при реєстрації включили російську мову, і є запасний варіант  історія всесвітня і історія України.

– І історичний факультет відповідно?

– Так, але  в нас зараз ще багато роботи, бо крім ЗНО він готується ще до творчого конкурсу. Там багато треба вивчати напам'ять. Тому ми зараз працюємо і над тестами, і над творчим конкурсом".

І хоч виділених для тестування 2,5 години не минуло, зі школи виходять перші абітурієнти. Біля входу їх зустрічають найрідніші люди. Учасники діляться, тепер можна видихнути з полегшенням.

Руслана, учасниця ЗНО з російської мови: " – Завдання відповідають кожному рівню інтелекту. В кого який інтелект, такі і завдання.
– А Ви справилися?
– Ну справилася. А будемо надіятися, що успішно.
– Планувала на психологію у Франківськ. Побачимо.

Це тестування для абітурієнтів вже неперше. Страх перед невідомістю зник, а бажання вступити в омріяний виш додає впевненості у власних силах. Відповідальна за пункт тестування у 15 школі розповідає, учасники стали значно організованіші.

Тетяна Солтис, відповідальна за пункт тестування у школі №15 Тернополя: "Не виникало жодних проблем. Всі мали біля себе певний пакет документів, які дозволяють пройти на пункт тестування. Вони вже мають досвід і я думаю, що цей досвід якраз їм допоможе написати, вони спокійні. Звичайно, перше тестування, мабуть, для кожного з них. Але ми у багатьох бачили, що це вже для них третє тестування".

У 15 школі сьогодні обійшлось без проблем, проте неєпримні випадки на тестування в області траплялися. Трьох абітурієнтів дискваліфікували із зовнішнього незалежного оцінювання 2013. Під час технологічної перерви у них знаходили довідники та технічні засоби.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "З тих трьох випадків у нас є 2 випадки, коли були видалені абітурієнти на тестуванні з української мови і літератури і один випадок  – це з іноземної мови. Прикро, бо українська мова і література – це той предмет, який є обов'язковий і тому, можливо, для тих абітурієнтів не буде у цьому році вступної кампанії".

Організатори ЗНО вкотре закликають, не ризикувати. Мобільні чи будь-які інші технічні засоби, додаткову літературу, посібники із собою на тестування брати заборонено. За недотримання правил абітурієнта дискваліфікують із тестування.