додому Новини 31 березня Україна переходить на літній час: навіщо це потрібно

31 березня Україна переходить на літній час: навіщо це потрібно

490

Щороку в українців з’являється запитання: навіщо ми двічі переводимо стрілки годинника — спочатку на літній час, а потім на зимовий? Робиться так для того, щоб якомога ефективніше використати світловий день взимку, скоротити споживання електроенергії для опалення та освітлення. Коли відбудеться перехід на літній час 2024 року?

Коли переходять на літній час 2024 року: основні моменти

13 травня 1996 року Кабінет міністрів України ухвалив постанову “Про порядок обчислення часу на території України”, згідно з якою двічі на рік українці повинні переводити стрілки годинника.

Тобто перехід на літній час 2024 року відбудеться в ніч проти 31 березня о 03:00 годині. Стрілки годинника треба перевести на одну годину вперед (з 03:00 на 04:00). Таким чином, ми спатимемо тієї ночі на цілу годину менше.

Існують противники такого переходу, які вважають, що подібні стрибки в часі негативно впливають на людський організм. Зокрема, вони порушують біоритми, тому погіршується самопочуття і знижується працездатність.

Верховна Рада України неодноразово намагалася обговорити перехід на літній і зимовий час з громадськими діячами, але це запитання так і залишається невизначеним. Нагадаємо, що не лише Україна, але й майже 70 країн світу двічі на рік переводять годинники. А ось 135 країн світу ніколи таку практику не запроваджували або відмовилися від неї.

Відмова від переведення годинників в Україні призведе до багатьох незручностей. І вся річ у великій площі нашої країни. Якщо назавжди залишити літній час, тоді взимку в Ужгороді сонце сходитиме о 9:20 ранку, а залишивши зимовий час, у Харкові влітку сонце сходитиме о 03:00 ночі, а заходитиме вже о 19:27 вечора.