додому суспільство 31 березня минає 140 років з дня народження Миколи Міхновського

31 березня минає 140 років з дня народження Миколи Міхновського

449

31 березня минає 140 років з дня народження українського громадського та політичного діяча, публіциста, правника, основоположника, ідеолога та лідера самостійницької течії українського руху кінця ХІХ – початку ХХ століття, автора славнозвісної брошури «Самостійна Україна», одного з організаторів українського війська Миколи Міхновського. З нагоди річниці у Тернополі відбулись урочистості, на яких почесні відзнаки отримали ветерани УПА.

З 18 років Ганна Закалюк допомагала воїнам Української Повстанської Армії. Жінка була провідником у районі та організовувала станиці у селах Зборівського району. За таку активну діяльність Ганна Закалюк непоміченою бути не могла.

Ганна Загалюк, допомагала учасникам бойових дій УПА: "В 46 році в вересні мене арештували, вивезли в Воркуту на 10 років, відбула, приїхала і зараз, що могла, то тоже. Могла – пам'ятники ставила в селі в нас хто загинув, скільки могла, стільки помагала".

Пані Ганна і ще двадцять шість учасників бойових дій УПА сьогодні отримали почесні відзнаки з нагоди 70-річчя створення Української Повстанської Армії. Такі ж відзнаки отримали 850 мешканців Тернопільщини. На урочистому зібрані сьогодні також репрезентували бібліографічний покажчик про ідеолога державної самостійності України Миколу Міхновського.

Володимир Бірчак, завідувач Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів та репресованих: "Міхновський фактично перший, не враховуючи Юліана Бачинського, перший хто заявляє про питання української державності, української самостійності, української незалежності, він говорив, що це питання є нашим рідним і ця думка є нашою рідною, не дивлячись на ту політику угодництва, якою хворіла інтелігенція, чи політику соціалізму, якою захоплювались молоді люди".

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Та робота, яка була ним пророблена вона і лежить в основі того, що ми сьогодні маємо, дуже важливо, коли є це розуміння, що ми неподільна нація схід і захід. Дуже часто ми це приміняємо, закликаємо до цього, але часто нас ділить той Дніпро, різні партії та ідеології".

Юрій Желіховський, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації: "Ви знаєте, дійсно заслуговує на переоцінку, якось накласти на сьогодення це все, що відбувається сьогодні і заглибившись в історію можна ітльки єдине сказати, що спадок, який він залишив ще треба багатьом нам  і в першу чергу молоді вивчати".