додому духовність 30 вересня християни відзначають свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

30 вересня християни відзначають свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

1915

vera-nadezhdaСьогодні, в останній день вересня, християни відзначають свято Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Імена цих мучениць символічні: Софія означає мудрість, а Віра, Надія, Любов – богословні чесноти. 30 вересня вважається святом жінок та дівочої краси. У цей день, за народними переказами, не бажано розпочинати будь-які важливі справи.

Святі мучениці Віра, Надія і Любов народились в Італії. Їх глибоковіруюча мати назвала доньок іменами трьох християнських чеснот, відверто сповідала їх і навчала любити Бога. Намісник Антіох доніс про це імператору і той звелів привезти їх у Рим. Коли дівчата з матір’ю стали перед імператором, присутні здивувалися їх спокою. Імператор-язичник Адріан переконував їх принести жертву Артеміді, та дівчата відмовились. Тоді імператор наказав жорстоко покарати їх. Юні дівчатка (Вірі було 12, Надії 10, а Любові 9 років), загинули від тілесних мук.

Софія поховала своїх дочок і два дні провела у молитві біля їхнього гробу. Третього дня Господь забрав до себе її багатостраждальну душу. Свята Софія, перетерпівши за Христа муки, разом з доньками прийнята Церквою до лику святих.