додому культура 30 листопада – відкриття Мандрівного фестивалю польського кіно “Бо!”

30 листопада – відкриття Мандрівного фестивалю польського кіно “Бо!”

441

Мандрівний фестиваль польського кіно "Бо!" відкриють 30 листопада у Тернополі. Тут покажуть найкращі польські казки, документальні та художні фільми режисерів старого та нового поколінь.

Минулорічний фестиваль польського кіно "Бо!" позитивно оцінив польський інститут кіномистецтва, тому і цьогоріч його підтримав. Мандрівний фестиваль вже побував у Львові, Мостиськах та Луцьку. Тепер подивитись польські кінострічки зможуть і тернополяни.

– Будемо показувати три групи фільмів. Будемо показувати фільми художні, які демонструватимемо в Кінопалаці, запрошуємо також на казки, які будемо показувати тут, в "Перемозі", – розповів голова правління "Studio ВО!" Анджей Кемпіньскі.

Казки для дітей безкоштовно показуватимуть із 1 грудня. Вільний вхід – подарунок на Миколая, каже один із організаторів фестивалю "ВО!" Анджей Кемпіньскі. А із 30 листопада у Кінопалаці показуватимуть художні та документальні фільми. Фестиваль відкриють стрічкою Аніти Ґарґас "Десять. Нуль чотири. Десять". Це журналістське розслідування  обставин загибелі президента Польщі Леха Качинського в авіакатастрофі під Смоленськом. Ще один фільм, яким відкриють фестиваль, – детективна стрічка режисера Яцека Бромскі "Заплутана справа". Офіційне відкриття фестиваль польського кіно "ВО!" тридцятого листопада о 18:00 у Кінопалаці, куди й і запрошують тернополян.

– Буде там музикант Скорик, думаю, що ваш відомий композитор. І моя музика із мого проекту "Дракон-дощ". Це казка, яку ми готуємо, музична казка, – каже Анджей Кемпіньскі.

Фільми у рамках фестивалю можна буде переглянути також у Тернопільському національному педуніверситеті.