додому освіта 30 листопада – останній день електронної реєстрації на пробне ЗНО

30 листопада – останній день електронної реєстрації на пробне ЗНО

514

В Україні завершується реєстрація на пробне незалежне оцінювання. Останній день – 30 листопада. Реєстрацію проводять лише електронно. Для цього потрібно зайти на сайт Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти та заповнити запропоновану анкету. Коштує пробне тесування з одного предмета 89 гривень. А от проведуть його вже навесні, наприкінці березня.

На участь у тестуванні вже зареєструвалося понад 3600 майбутніх абітурієнтів на більше як 5,5 тисяч тестувань. За підрахунками організаторів ЗНО, це більше 50% учасників, що візьмуть участь у незалежному оцінюванні в 2013 році. Пробне тестування покликане ознайомити абітурієнтів з процедурою проведення та допоможе подолати психологічний бар'єр. Воно максимально наближене до тестування основного. Цього разу на пробному тестуванні застосують навіть металошукачі.

– На пробному тестуванні ми хочемо використати, застосувати металодетектори для того, щоби цей інструмент контролю за невикористанням технічних засобів, мобільних телефонів не став несподіванкою на основному тестуванні. Якщо будуть порушення на пробному тестуванні, то ми зможемо це продемонструвати, –  розповів заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Реєстрація на основне тестування розпочнеться 4 січня. Цьогоріч вона триватиме два місяці – до 5 березня. Спеціальних пунктів створювати не будуть. Уся реєстрація – персональна. На цьому етапі важливо визначитися з університетами, напрямами підготовки і переліком предметів. Умови вступу до вищих навчальних закладів на 2013 рік суттєво не відрізняються від попередніх. Здавати тести можна з чотирьох предметів, обов'язковий – з української мови і літератури. Документи можна подавати у п'ять вищих навчальних закладів по три спеціальності в кожному. Предметів, з яких можна складати тестування – 11. Відтепер тестуватись можна також зі світової літератури.

– В нас реєстрація буде тривати в два етапи. Перший – це формування заяви-реєстраційної картки, інших документів. Це все треба відправити у регіональний центр на вказану адресу. Після цього регіональний центр опрацьовує матеріали. Якщо вони подані правильно, то їх реєструють і на домашню адресу, вказану під час реєстрації, учаснику тестування прийде сертифікат, – каже Юрій Шайнюк.