додому здоров'я 30 хвилин без рукавиць – і обмороження шкіри за такої погоди гарантоване

30 хвилин без рукавиць – і обмороження шкіри за такої погоди гарантоване

515

Два випадки переохолодження за минулу добу. В обох випадках чоловіків із Збаразького району госпіталізували у лікарню швидкої допомоги з діагнозом "Відмороження пальців обох рук І-ІІІ ступеня". Одного із них вже прооперували, іншого – тільки готують до операції. Тим часом медики звертаються до людей тепло одягатись, не зловживати алкоголем і не бути довго на морозі. За сьогоднішньої погоди достатньо півгодини без рукавиць і поверхневе переохолодження гарантоване.

30 січня до лікарні швидкої допомоги Тернополя госпіталізували двох пацієнтів з переохолодженням рук.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Він довший час перебував на відкритому повітрі, був вітер добрий, і при обслуговувані підсобного господарства не звернув увагу як змерз в кінцівки і в результаті отримав обмороження пальців двох кистей.  З того самого Збаразького району молода людина, яка теж перебувала довготривалий час в лісі на заготівлі дров, і в результаті отримав відмороження теж верхніх кінцівок".

Обмороження можуть бути поверхневими, коли пошкоджується тільки шкіра. Їх медикам вилікувати не складно. Якщо ж ураження глибоке, то ускладнень не уникнути. Найчастіше страждає серцево-судинна система, руки і ноги. Найбільше випадків трапляється з безхатченками, тому Ярослав Головатий радить не забувати про організації пунктів обігріву. Також медики звертаються до людей: тепло одягатись, не зловживати алкоголем і не бути довго на морозі. За сьогоднішньої погоди достатньо півгодини без рукавиць і поверхневе переохолодження гарантоване.

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Ця хвиля морозів тільки почалась, і як правило, після тієї хвилі через декілька днів починають звертатись. Тому що люди не всі звертають увагу на це, стараються лікуватись самостійно, а може пройде, а може нічого не буде, що є неправильно, тому застерігаю всіх, якщо є якісь обмороження, то звертатись за допомогою до фахівців".

Особливі поради батькам:

Ярослав Головатий, завідувач відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя: "Щоб батьки тепло їх одягає, щоб одежа була суха, з натуральних тканин. Щоб було не тісне взуття, також рукавички обов'язково, також якщо є відкриті ділянки тіла, як обличчя обов'язково змащувати жиророзчинним кремом".

З початку цього року на Тернопільщині зареєстрували 17 випадків переохолодження, з них 4 смертельні.