додому Новини 30 дружин військовослужбоців пройшли навчання на трактористок

30 дружин військовослужбоців пройшли навчання на трактористок

446

Вирішила зламати стереотипи: Вікторія Буричка з села Плоске Кременецького району стала трактористкою. Жінка закінчила професійне навчання та тепер може обробляти поля фермерів за допомогою сільськогосподарської техніки, на якій вона навчилася вміло їздити. Загалом на Тернопільщині майже 30 дружин військовослужбовців пройшли навчання та отримали водійські права тракториста.

“Трохи були в шоці. Як так на тракториста вчитися жінці… Але в теперішній час все можливо”, – розповіла пані Вікторія, як відреагували знайомі на її вибір нової професії.

Вікторія Буричка з села Плоске Кременецького району – одна з тих, хто ламає звичні стереотипи про поділ професій на чоловічі та жіночі. Краянка успішно закінчила професійне навчання на тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Курси тривали майже пів року, і тепер вона вправно їздить на габаритній техніці та обробляє поля.

“Складність, звичайно, є, як для будь-якої жінки. Є відповідальність водити, уважно дивитися, куди повернула. Для цього потрібні навички та вміння”, – зазначила пані Вікторія.

Рішення Вікторії піти навчатися на трактористку підтримав її чоловік. Уже майже два роки він перебуває у зоні бойових дій. Без чоловіка поруч, каже Вікторія, непросто. Оскільки в користуванні сім`ї є майже чотири гектари землі та тварини – все це потребує щоденного догляду. І поки коханий обороняє кордони країни – за усю цю господарку тепер відповідає краянка.

“Важкувато, звичайно. В зимовий період менше роботи. Але допомога по господарстві батькам, уроки треба з дітьми зробити. А вже у літній період є більший обсяг роботи, бо і поле, і корова, і свині…”, – пані Вікторія поділилася, як їй ведеться самій на господарстві.

Вікторія Буричка наразі чекає на повернення свого чоловіка після війни. Одна з її мрій – купити трактор та жити в мирній країні. Загалом, на Тернопільщині майже 30 жінок військовослужбовців пройшли навчання та отримали водійські права тракториста.