Головна Головні 30 бронежилетів та шоломів закупили для тернопільського батальйону територіальної оборони

30 бронежилетів та шоломів закупили для тернопільського батальйону територіальної оборони

325

Тернопільський батальйон територіальної оборони запасається бронею. Народний депутат України Олексій Кайда разом із дружиною Оленою Підгрушною, а також депутатський корпус обласної ради закупили для одного зі взводів 30 бронежилетів та стільки ж шоломів.

– Бронежилети ці з Ворзеля під Києвом – завод, який робить бронежилети. Відверто скажу, що вже замовлення до жовтня місяця. Але є хороші люди, я не буду називати прізвищ, наші земляки, які, скажемо так, коли я сказав, що це для тернопільських, помогли. Каски – це є з Польщі ми привезли. Каски вони бувші у використанні, але вони є придатні, вони є нормальні. Це є кевларові каски, яких якраз не вистачає так само в зоні АТО, – розповідає народний депутат України Олексій Кайда.

Ці бронежилети витримують постріл кулями калібру 7,62, наприклад з автомату Калашникова. Клас, розповідає Олексій Кайда – 4+. Всі вони сертифіковані, в кожному комплекті є паспорт. Обстріл броні вже проводили, говорить депутат,броня кулі витримує. Один бронежилет вартував 4200 гривень, каски – по 90 євро. Загалом амунуція обійшлась у суму понад 170 тисяч гривень.

– Тре всім долучатись до того, щоб якраз зробити так, щоби хлопці могли нормально себе почувати. Хоча, знаєте, нормально почуватись в зоні АТО напевно неможливо, – говорить Олексій Кайда.

Командирський бронежилет та солдатський різняться кольором, та не якістю. Якщо раптом амуніції для солдат не вистачатиме – командування запевняє – віддасть власну.

– Повірте мені, що справжній офіцер, а тут дійсно в цьому батальйоні справжні офіцери, вони віддадуть ці бронежилети солдатам. А коли побачать, що забезпечать солдат, тоді тільки на себе одягнуть цей бронежилет, – запевняє полковник, тимчасово в.о. Тернопільського обласного військового комісара Володимир Катинський.

Аби бійці могли в зоні бойових дій захиститись і без зброї, практичних навичок давнього виду єдиноборств – панкратіону – їх навчатиме місцевий тренер.

– На сьогоднішній день для бійців це також один з основних моментів, коли вони будуть готові і стріляти і захищатись рукопашно, – каже заступник міністра молоді та спорту України Олена Підгрушна.

Поки що батальйон територіальної оборони "Тернопіль" – у рідному місті. Проте як тільки надійде вказівка – їх відправлять на Схід в зону АТО.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here