додому суспільство 30 березня – сорок днів з часу загибелі “Небесної сотні”

30 березня – сорок днів з часу загибелі “Небесної сотні”

366

У неділю, 30 березня буде 40 днів з часу загибелі "Небесної сотні". Самооборона майдану організовує у Тернополі жалобний похід містом. Ходу розпочнуть від літака, що на Східному масиві до Театрального Майдану Тернополя. До участі закликають усіх небайдужих тернополян, а також родичів загиблих та поранених, аби спільно згадати та помолитись за героїв Майдану.

Жалобну ходу організовує Сергій Кузнєцом, чоловік більше двох місяців був на майдані. А під час трагічних подій з 18 до 20 лютого допомогав витягати поранених. На його очах вбили трьох побратимів. Нині чоловік сам потребує психологічної допомоги, однак про загиблих майданівців не забуває.

– Я до всіх звертаюсь, в зв'язку з тим, що в неділю 40 днів Небесної сотні і на 11.00 в нас збір людей біля Літака на Східному масиві. Будь ласка, підходьте всі, хто не байдужий, а також всі майданівці Тернополя та Тернопільської області, – закликає майданівець 15 сотні Сергій Кузнєцов.

Вшанувати пам'ять загиблих та нагадати про живих, однак довічно травмованих  подіями Майдану, каже Сергій Кузнєцов. Бо абсолютно здорових людей, які повернулись додому з Києва, немає. 23 його побратимів та ще троє чоловіків з інших областей досі знаходяться у лікарнях.

– Нам майданівцям, дуже багато хто роботи повтрачував, не працюємо зараз через те, що одні мають руки поламані, одні мають кантузії, поранення важкі, люди повтрачали роботу, а в кожного є сім'ї. В мене наприклад четверо дітей, двоє з них неповнолітні, – розповідає Сергій Кузнєцов.

Раніше повідомляли, що постраждалим майданівцям та їх сім’ям держава виплатить допомогу. Відповідний "Закон про встановлення держдопомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей" передбачає:
– мільйон гривень сім'я загиблих,
– 700 тисяч гривень для важко травмованих,
– 500 тисяч гривень для потерпілих з травмами середньої важкості,
– 200 тисяч гривень для для потерпілих з легкими травмами, які зазнали побоїв та мордування.

Також, відповідно до цього закону, відшкодовуватимуть гроші за втрачене майно. Але не все так добре. Як повідомив "Провінційним вістям" виконувач обов'язків керівника управління соцзахисту міськради Володимир Сулима, постанови Кабінету Міністрів, яка б передбачила порядок виплат, досі немає. Відсутня навіть інформація, яке управління мало б усім цим займатись. Відтак, закон про виплати потерпілим є, а самого механізму нарахування грошей-  немає. Сергій Кузнєцов на допомогу держави сподівається. Проте, через нинішню ситуацію в країні, сумніви переважають усі сподівання.