додому надзвичайне 3 життя забрали у минулі вихідні водойми Тернопільщини

3 життя забрали у минулі вихідні водойми Тернопільщини

348

Усі троє потопельників – чоловіки. Один з нещасних випадків стався на Тернопільському ставі, інші в районах. Сезон купання триває, тому рятувальники не втомлюються застерігати усіх від небезпеки, яку несе відпочинок на воді.

Ще одні вихідні, і нова статистика утоплень на Тернопільщині. А найчастіше трагедії на водоймах стаються саме в вихідні дні, коли люди масово відпочивають біля озер та річок. З початку року водойми області забрали вже понад 30 людських життів. Як тільки не застерігають рятувальники від небезпечного відпочинку, часто гору над здоровим глуздом бере самовпевненість. Не обходиться і без нещасних випадків. Бо ж про небезпеку знали і люди, які потонули у минулі вихідні, адже усі троє – дорослі чоловіки.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Це в Чортківському районі потонула людина, в Підгаєцькому, в місті Підгайці, 71-річний пенсіонер, кажуть був напітпитку. І маємо 9 числа на Тернопільському ставі після 20 години знов потонула людина в районі "Циганки"… Говорять, що людина, яка рятувала свою 8-річну доньку, сам потонув, а дитина врятована".

Потопельників дістали самі люди – власного транспорту, щоб приїхати на місце події, рятувальники не мають, та й самих працівників не вистачає. Проблема браку грошей для служби в нашій області давно ненова. Наболіла для рятувальників і нашуміла в суспільстві. Тільки віз і нині там. Та чи повинен порятунок потопаючого залишатися справою рук самого потопаючого в області, яка щороку звітує про покращення.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Дуже складна ситуація. Люди працюють на 0,25, 0,5, 0,75 ставки, людей не вистачає, люди розраховуються… В таких місцях масового відпочинку, як Тернопільський став, як був відгук в інтернеті, гроші є на все, на ігри, на розважальні заходи, а щоб сворити нормальні умови для людей, щоб була якась охорона, щоб за людьми дивилися, це не виконується і все хаотично котиться донизу, до розпаду рятувальних служб".