додому освіта 3 червня в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання

3 червня в Україні стартує зовнішнє незалежне оцінювання

503

На початку наступного тижня в Україні стартує зовнішє незалежне оцінювання. Вже у понеділок, 3 червня, абітурієнти писатимуть тест з хімії. У Тернопільській області для проходження цього тестування зареєструвалося близько півтори тисячі учасників. Аби взяти участь у ЗНО з собою обов'язково потрібно мати такі документи: паспорт або свідоцтво про народження, сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти та запрошення-перепустку. Розпочнеться тестування об 11 годині.

Зовнішнє незалежне оцінювання триватиме з 3 до 27 червня. Першими тестуватимуть свої знання абітурієнти, які обрали хімію. Організатори ЗНО розповідають, до тестування і персонал, і пункти готові. З собою на ЗНО потрібно взяти кілька ручок, але обов'язково насиченого чорного кольору. Дозволено взяти також прозору пляшку з водою. У кожному класі виділять окреме місце для особистих речей. Організатори тестування наголошують, спроба списати чи підглянути може закінчитись для абітурієнта дискваліфікацією. Користуватися мобільним телефоном чи іншими засобами зв'язку – також заборонено.  Це суворо контролюватимуть.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "Українським центром оцінювання якості освіти внесено зміни до  регламенту роботи пунктів тестування. Одним із пунктів передбачено обов'язкове використання металодетекторів або у всіх аудиторіях, або вибірково. Ми будемо проводити таку масову перевірку наших абітурієнтів на предмет наявності і використання ними технічних засобів".

Розпочнеться тестування з хімії 3 червня об 11 годині. З'явитися на пункт тестування потрібно j 10:50. Напередодні ЗНО організатори учасникам радять не втрачати впевненості у власних силах.

Юрій Шайнюк, заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти: "11 років навчання у школі, мабуть, не пройшли даремно. Потрібно бути егоїстом в доброму розумінні цього слова. Навколо тебе конкуренти, які можуть зайняти твоє місце в рейтинговому списку. Тому ти повинен працювати сам, не відволікаючись, не заважаючи іншим і щоб інші не заважали тобі".

Наступними знання перевірятимуть з української мови і літератури. Це обов'язковий тест, який абітурієнти складатимуть протягом двох днів: 5 і 6 червня.