додому здоров'я 29 жовтня у поліклініці на Острозького лікарі мірятимуть тиск та розповідатимуть про...

29 жовтня у поліклініці на Острозького лікарі мірятимуть тиск та розповідатимуть про інсульт

1057

vlcsnap-2015-10-28-16h11m45s20829 жовтня – Всесвітній день боротьби з інсультом. Щороку майже 100 тисяч українців стають жертвами цієї недуги, кожен п’ятий – помирає. Багато хворих назавжди залишаються інвалідами і повністю або частково втрачають можливість обслуговувати себе. Третина з них – це люди працездатного віку. Аби дізнатися, чи належите ви до групи ризику, завтра у поліклініці на вулиці Острозького у Тернополі впродовж дня можна буде поміряти тиск, отримати усю необхідну інформацію про інсульт.

Україна посідає одне з перших місць в Європі за показниками захворюваності та інвалідності від інсульту. Кожні 12 хвилин від цієї хвороби у світі помирає одна людина. Передбачити інсульт неможливо, але зменшити ризик його виникнення можна. Для цього лікарі радять наступне.

– Самоконтроль тиску кожним пересічним громадянином. Важливий вплив мають такі фактори: вага тіла, тобто її підвищенні і тютюнопаління. З цими факторами кожен може справитися сам. Ну і, звичайно, важливу роль мають щорічні профілактичні огляди, про які пацієнти повинні не забувати, – розповідає заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Тернопільської лікарні швидкої допомоги Світлана Вус.

Завтра, у Всесвітній День боротьби з інсультом, у поліклініці на вулиці Острозького у Тернополі можна буде впродовж дня поміряти тиск та дізнатися більше про цю недугу.

– Ми плануємо впродовж робочого дня з 8 до 16 в поліклініці на вулиці Острозького,6 проводити вимірювати вимірювання вимірювання тиску, без візиту до лікаря. Запрошуємо усіх, в кого є потреба чи просто необхідність в контролі артеріального тиску, можна приходити в вестибюль реєстратури, ми будемо проводити контроль артеріального тиску, – каже Світлана Вус.