додому Новини 284 тисячі пенсіонерів Тернопільщини з 1 січня отримують в середньому на 9...

284 тисячі пенсіонерів Тернопільщини з 1 січня отримують в середньому на 9 грн. 57 коп. пенсії більші, як у грудні

501

В середньому на 9 гривень 57 копійок пенсію більшу порівняно із груднем минулого року вже від завтра – 4 січня – почнуть отримувати пенсіонери Тернопільщини. Такий перерахунок Пенсійний фонд України зробив відповідно до закону "Про державний бюджет" на цей рік, де передбачено зростання з першого січня 2013 року, зокрема, і прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на 10 гривень. Мінімальна пенсія в Україні тепер становить 894 гривні, а щодо перерахунку розміру пенсії пенсіонерам, які працюють, то тут є нюанси, кажуть у Пенсійному фонді.

– Перерахунки проведено понад 284 тисячі пенсіонерів. Середній розмір підвищення з 1 січня становить 9 грн. 57 коп, оскільки прожитковий зріс, як я вже сказала, на 10 грн. Але хочу звернути увагу на те, що працюючим пенсіонерам, які сьогодні працюють, такий перерахунок в зв'язку з ростом прожиткового мінімуму не проводиться. Але ті пенсіонери, які, наприклад, одержували пенсію мінімальну, в грудні вони одержували пенсію в мінімальному розмірі 884 гривні, то в січні вони будуть, не дивлячись на то, що вони працюють, вони одержать також 894 гривні, оскільки менше мінімального розміру пенсію особа одержувати не може, – розповіла начальник відділу пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Галина Карнаух.

У головному управлінні Пенсійного фонду України у Тернопільській області наголошують, що жодних затримок із виплатами пенсій на Тернопіллі у січні через свята чи інші причини бути не може – все повністю профінансовують відповідно до звичного графіка виплат. У Пенсійому фонді також кажуть, що передбачене законом про держбюджет зростання з першого січня прожиткового мінімуму тягне за собою зростання не тільки пенсій, а й інших виплат.

– Перерахувалися також надбавки учасникам бойових дій, інвалідам війни, сім'ям загиблих, померлих інвалідів війни, сім'ям учасників війни і учасників бойових дій, якщо їхні чоловіки на момент смерті являлися інвалідами. Також перераховані надбавки учасникам війни, пенсії за особливі заслуги та іншим категоріям надбавки і підвищення, – каже Галина Карнаух.

Наступне зростання прожиткового мінімуму в Україні передбачено законом про державний бюджет у грудні 2013 року.