додому духовність 28 листопада у християн східного обряду – початок Різдвяного посту

28 листопада у християн східного обряду – початок Різдвяного посту

537

Сьогодні у християн починається Різдвяний піст. Він триватиме 40 днів – до 7 січня, коли православні та греко-католики святкуватимуть Різдво Христове. Віряни під час посту повинні очистити себе покаянням, молитвою і відмовою від певної їжі та розваг, щоб із чистим серцем зустріти Христа, який з`явився на світ.

Різдвяний піст дає можливість християнину підготуватися до величного свята Різдва Христового. Готуючись до Різдва, кажуть священики, треба помиритися із ближніми, простити всі образи та повернути борги, аби з чистим серцем перед людьми і перед Богом зустріти новонароджене дитятко.

– Перед кожним великим святом – чи це є перед Паскою, чи перед Успінням Пресвятої Богородиці, чи перед святом верховних апостолів Петра і Павла  – є своєрідне приготування до цих свят. Не виключенням є свято Різдва Христового, яке по своєму значенню і величі дорівнює святу Великодню. Цей піст триває 40 днів, він має на меті підготування людини до прийняття у своє серце новонародженного Христа, – розповідає сотрудник храму Святого Івана Богослова УГКЦ отець Роман Загородний.

Церква вчить, що необхідно постити насамперед духовно: щирий піст пов'язаний із молитвою, покаянням, викорінюванням злого, прощенням образ. Чим глибше покаяння людини перед Богом, тим більше радості від прощення, більше миру і спокою в серці. І тоді людське серце стає наче духовним Вертепом, тими яселками, де Мати Божа на Різдво покладе свого Ісуса.

– Піст має два аспекти – як духовний, так і тілесний. Якщо ми говоримо, що я себе обмежую від певного роду їжі, то є піст тілесний, його можна порівняти з простим голодуванням. Але якщо ми ще на меті маєм щось духовне, тобто я утримуюсь від їжі і одночасно веду духовний християнський спосіб життя – не сварюся ні з ким, не бажаю зла комусь, не говорю поганих слів, а навпаки стаю прикладом до наслідування – то є правдивий піст, – каже отець Роман Загородний.

Триватиме Різдвяний піст 40 днів, до 6 січня включно.