додому суспільство 27 січня Україна вдруге відзначатиме Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня Україна вдруге відзначатиме Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

606

 

27 січня Україна вдруге відзначатиме Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту на державному рівні. Цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцімі. Напередодні 68-ї річниці цієї події у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї провели науково-краєзнавчу конференцію "Пекельні дні минулого життя". Пам'яті жертв Голокосту музейники присвятили і виставку.

"Шалом хаварім – привет, мир вам, друзья!"

Так нині вільно вітають одне одного євреї у всьому світі. І з жахом згадують про роки другої світової війни. Тоді, під час Голокосту, їх винищували мільйонами, розповідає голова Тернопільської обласної організації "Єврейська община" Ігор Банзерук. Каже, оговтатись не можуть і досі. Тоді померло стільки євреїв, скільки їх нині живе в Ізраїлі.

– Біля 12 мільйонів євреїв лишилося на планеті. 6 мільйонів зараз в Ізраїлі проживають, біля 6 млн в діаспорі. І ми щасливі, раді тому, що нарешті досягли тої чисельності в Ізраїлі, скільки жертв було під час Голокосту, – розказує голова Тернопільської обласної організації "Єврейська община" Ігор Банзерук.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, 27 січня, запроводила Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй. У світі його відзначають з 2006 року. В Україні на державному рівні почали лише торік. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті в Освенцімі. "Пекельні дні минулого життя" обговорили напередодні річниці події на науково-практичній конференції у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Крім того, там діє виставка, присвячена пам'яті жертв Голокосту.