додому культура 27 березня у Тернопільському академічному – прем’єра за п’єсою П’єра де Бомарше...

27 березня у Тернопільському академічному – прем’єра за п’єсою П’єра де Бомарше “Шалений день або одруження Фігаро”

565
27 березня у Тернопільському академічному - прем'єра за п'єсою П'єра де Бомарше Шалений день або одруження Фігаро

Черговою прем'єрою відзначить міжнародний день театру Тернопільський обласний академічний драмтеатр імені Траса Шевченка. У своє професійне свято, яке відзначють 27 березня, тернопільські актори своїм шанувальникам запропонують власну постановку п'єси П'єра де Бомарше "Шалений день, або одруження Фігаро".

Вистава "Шалений день, або одруження Фігаро" в постановці режисера, заслуженого діяча мистецтв України В'ячеслава Жили, прем'єра якої відбудеться 27 березня – це свіжий погляд на однойменну п'єсу Бомарше. Виставу обіцяють зробити веселою, сповненою танців і співів.

В'ячеслав Жила, режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України: "Вирішили що це має бути світла якась весняна комедія і саме звернулись до шедевру світової драматургії П'єра-Оґюста Бомарше "Шалений день, або одруження Фігаро". Класика, вона на то і є класика і плюс до того, мені здається, що вона вчить і підростаючі покоління. Ну не всі зараз школярі або студенти читали Бомарше, ну нехай прийдуть принаймі і побачуть, послухають це слово, ці сюжетні лінії ці інтриги, про які писав майстер, мені здається".

Головну роль графського комердинера Фігаро, який мріє одружитися із Сюзанною, у Тернопільскій прем'єрі довірили виконати актору Сергію Бачику.

Сергій Бачик, виконавець ролі Фігаро, комердинера графа: "Звичайно найсвітліше що є в нашому житті – це є кохання, яке він від початку до кінця відстоює заради якоїсь такої своєї мети, зберегти одну людину, яку він кохає і кромі того, кромі кохання ще є змусити графа заплатити за моє ж весілля (сміється). Справа може не в гаманці повному, а справа в тих почуттях, які треба берегти. Так само повну відповідальність несу за людину, яку я по виставі кохаю, безмежно. Оце по моєму надзавдання моє по виставі, як Фігаро".

Окрім Фігаро у виставі ще чимало цікавих та напрочуд оригінальних персонажів. Виконавцями ролей є кращі актори Тернопільського обласного академічного драматичного театру, які спробують по-новому розкрити глядачам шедевр світової класики "Одруження Фігаро". Впродовж усієї вистави гратиме оркестр театру.

В'ячеслав Жила, режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України: "Проект надзвичайно складний, дуже багато роботи зроблено для того щоб втілити його в життя, тому що ми добавили багато музики, багато хореографії і намагаємось показати події, описані велетнем драматургії світової з огляду сьогоднішньої молоді, як би молодь сьогодні прочитала цю п'єсу".

Андрій Малінович, виконавець ролі Графа Альмавіви: "Якась стереотипна штука є. Ми бачили фільми. З великим Ширвінтом, з великим Міроновим. Розумієте, в нас зовсім інакша штука. Так як позиціонує нашу виставу зараз режисер В'ячеслав Жила, це в нас є мюзікл. Це зовсім нова навіть для нас, для акторів і цього театру форма існування на сцені, це зовсім інакше. І ми подивимося як це вдалося режисерові і нам акторам – це цікаво".

Ольга Скала, виконавиця ролі Сюзанни: "Це одна з тих робіт, яка нас всіх об'єднала. В тому плані що ми один одного підтримуємо, один одному підказуємо. В нас вже давно такого не було, щоб ми всі разом і за такий короткий період часу зробили, ну надіюся, що ми зробили це і я надіюся що воно все буде добре".

Вперше прем'єру "Шалений день, або одруження Фігаро" тернопільскому глядачу покажуть 27 березня, та присвятять її міжнародному дню театру.

Максим Попович, виконавець ролі Керубіно, першого пажа графа: "Давно не приїжджав додому і не падав на ліжко в десятій годині і зразу відрубувався і засипав. Можливо не так від того що я більше працював інтелектуально, а от танці, співи, вокал – все дуже насичено, багато, яскраво і повино мені здається дуже навіть красиво, тому приходьте 27 березня в театр – всі".