Головна Головні 250 переселенців, дорослих і дітей зі Сходу та Криму, вже поселили на...

250 переселенців, дорослих і дітей зі Сходу та Криму, вже поселили на Тернопільщині

297

Чверть тисячі переселенців дорослих і дітей зі Сходу та Криму вже поселили на Тернопільщині. Дітей влаштовують у садочки, десятьох мешканців Сходу та Криму працевлаштували. Наразі найбільше переселенці потребують забезпечення житлом, роботи, побутових речей, аби тут облаштуватися, їжі, одягу. На Тернопільщині діє гаряча лінія 097-828-75-27, зателефонувавши туди, можна отримати усю необхідну інформацію.

В останній тиждень, коли антитерористична операція ввійшла в активну фазу на Тернопільщину приїжджає все більше людей зі Сходу.  256 внутрішніх переселенців, зокрема 85 чоловіків, 103 жінки, 29 дітей віком до 5 років та 39 дітей віком від 6 до 18 років вже поселили на Тернопільщині. 60 людей приїхало  з Донеччини та Луганщини.  

– Жителі нашої Тернопільської області проявили гуманність, проявили милосердя і на сьогоднішній день в нас є 278 пропозицій щодо надання житла. Особливо це житло зараз переважає в селах та районних центрах нашої області. В місті Тернополі поменшало такого житла, – розповідає перший заступник директора департаменту соціального захисту Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

Крім забезпечення житлом внутрішні переселенці зі Сходу та Криму потребують робочих місць. 25 людей звернулися в центри зайнятості, 10 з них вже забезпечили роботою.  

– Дітей одразу влаштовували в дошкільні, шкільні навчальні заклади. В цьому проблеми не було. Що стосується призначення пенсій та соціальних виплат – також ведеться постійна робота. Витребовуються справи, пенсійні справи, витребовуються паперові справи, допомоги призначаються і пенсії їм виплачуються. Відбувається певна затримка в зв'язку з тим, що йде певний перевід справи, але все йде в нормі, проблем в тому не виникає, – каже Вадим Боярський.

Також переселенці потребують одягу, побутових речей, продуктів. Небайдужі, які хочуть допомогти цим людям можуть звертатися на гарячу лінію при облдержадміністрації.

– Є гаряча лінія, є Червоний Хрест, який працює, є представники Автомайдану, які активно залучаються до супроводу такиїх громадян, є гаряча лінія обласної державної адміністрації – 0978287527. Це цілодобова лінія, за якою закріплені працівники, які можуть спрямувати ту допомогу, яку громадяни можуть надати, – говорять заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here