Головна надзвичайне 25 тисяч досягла кількість загиблих курчат на птахофабриці у селі Вірлів

25 тисяч досягла кількість загиблих курчат на птахофабриці у селі Вірлів

466

Кількість загиблих курчат на птахофабриці у селі Вірлів на Зборівщині нині сягнула більше 25 тисяч. Ймовірні причини загибелі двотижневих курчат пов'язують або зі зміною комбікорму, або з проведеною 25 жовтня вакцинацією птиці, розповіли TV-4 в головному управлінні ветеринарної медицини в Тернопільській області.

Фахівці виключають можливість вірусного захворювання курчат хворобою Ньюкаслав, відтак загрози для інших підприємств, чи приватних господарств, кажуть експерти, попередньо немає. Аби встановити остаточні причини загибелі птиці відповідні служби проводять лабораторні дослідження. Відібрані заміри направили на Львівщину та до Києва. 1 листопада на Зборівщину приїдуть і київські фахівці. Загиблу птицю утилізовують на ветсанзаводі поблизу Тернополя.

Цей інцидент не несе небезпеки для здоров`я людей, епідемії на птахофабриці немає, – сказав УНІАН заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Віталій Башинський.

«Ні, про епідемію однозначно не йдеться. Оскільки високопатогенний грип птиці й хвороба Ньюкасла (гострі інфекційні вірусні захворювання птиці – УНІАН) уже виключено, їх там немає. На сьогоднішній день точно вже можна сказати, що це не являє небезпеки для людей. Вся продукція, яка була виготовлена до цього — заблокована до остаточних результатів розслідування. Та, яка вийшла на реалізацію – відповідає повністю всім вимогам безпеки», – сказав він.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here