додому духовність 25-тонний купол сьогодні встановили на Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького в...

25-тонний купол сьогодні встановили на Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького в Тернополі

532

25-тонний купол сьогодні встановили на Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького в Тернополі. Аби його підняти, задіяли спеціальний кран, яких є в Україні тільки 3. Аналогів куполу Свято-Троїцького духовного центру в Західній Україні немає. Він складається з 36 тисяч деталей та коштує півтора мільйона гривень.

Купол, що сьогодні встановили в Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького, складається з трьох частин: основної, яка важить близько 20 тонн, з верхньою вагою – 3,5 тонни та півторатонного хреста. Аби його встановити, задіяли спеціальний кран, вартість роботи якого в день становить 65 тисяч гривень.  

Віталій, водій автокрана: "Кран – 250 тонн грузопідйомності, їх декілька на всю Україну. Скільки? Я не можу так точно сказати, може три крани таких на всю Україну".

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Д.Галицького: "Я дякую власникам, які дали цей кран, 30 тисяч ми сьогодні повинні віддати, а 20 тисяч в розстрочку. Я дякую тим друзям, які допомогли, бо ми не розраховували на такі кошти".

Зважаючи на вагу купола, встановлювати його було не так легко. Проте в Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького сьогодні впродовж дня священики служили літургії, в храмі також перебуває Холмська ікона Матері Божої.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято-Троїцького духовного центру імені Д.Галицького: "Так символічно, що при перебуванні цієї Холмської ікони ми підносимо купол, піднімаємо його на висоту. Цим показуємо, що ми хочемо ставити хрести воскресіння, а не скорботи. Піднімається також і народ, бо хоче все таки не просто в Євросоюз. А хоче відродити життя в дусі європейської цивілізації".

Загалом на Свято-Троїцькому духовному центрі імені Данила Галицького в Тернополі височітиме 12 малих куполів з хрестами і один великий, центральний. Це передбачено церковними канонами: 12 куполів – це апостоли, найбільший купол – символізує Ісуса.