додому Новини 25 січня церква відзначає день святої мучениці Тетяни, а студенти – день...

25 січня церква відзначає день святої мучениці Тетяни, а студенти – день студента

908

25 січня церква відзначає день святої мучениці Тетяни, а для студентів це ще одна нагода для святкування. Тому що у 1860-70 роках Тетянин день перетворився на неофіційне студентське свято, яке і до сьогодні вважається таким.  Того дня до Тетяни Римської звертаються студенти у своїх молитвах  просять про удачу та легке навчання у ВИШах. Більше про великомученицю Тетяну та чи відзначають тернопільські студенти чергове своє свято – у нашому сюжеті.

Тернополянка  Анна розповіла: щойно привітала свою найкращу подругу з Днем Ангела, бо сьогодні, 25 січня,  день пам’яті святої великомучениці Тетяни. Дівчина каже, що серед її знайомих чимало Тетян, але про подругу розповідає лише хороше.  Їхню дівочу дружбу поєднує багато спільного.

-Вона також моя колега, вона на рік від мене молодша. І вона також навчається на історичному факультеті нашого педагогічного університету. Це дуже позитивна людина, завжди готова підтримати в будь-якій ситуації. І я думаю, що друзі, це ті люди, що не тільки розділяють з нами радість, але і горе. І завжди готові прийти нам на допомогу. Саме такою вона і є, – розповідає тернополянка АННА ЛЕСЬКІВ.

Власниці таких імен за характером  –  різні, переконують тернополяни.

-Всі різні. Як і спокійні, так і запальні. Ну, як і всі люди, як всі дівчата.

-Вони такі трошки грайливі, і дуже доречі розумні. Вони вміють завжди знаходити вихід з любої ситуації.

Про саму ж великомученицю Тетяну, є теж що розповісти. Вона жила  у Римі в II-III століттях, за часів жорстоких гонінь на християн. Вона була дочкою багатого римлянина і виховувалася  у християнській вірі.

Відзначилася вона своєю великою любов’ю і вірою в Ісуса Христа. Ще за життя, будучи маленькою дитиною, вона обрала собі цей шлях віри в Ісуса Христа. Вона багато читала та знала святе письмо, – каже сотрудник Архикатедрального собору ОТЕЦЬ ІГОР.

Коли Тетяна досягла повноліття, вона стала байдужа до багатства і земних благ. Дівчина назавжди  відмовилася від подружнього життя і за своє благочестя була призначена дияконисою Римської церкви.

-Знаємо, що для кожного християнина свята мучениця Тетяна є великим прикладом служіння Богові, служіння іншим людям і великої любові до Ісуса Христа і до того, що він навчав. І тому для всіх вірних нашої церкви, для всіх християн сьогодні день, коли ми згадуємо, згадуючи муки і згадуючи віру мучениці Тетяни ми мусимо собі також постановити у своєму житті ставати трошки кращими, ставати більш віруючими, більш побожнішими. 

У 1860-70 роках Тетянин день перетворився на неофіційне свято для студентів. Тернопільські студенти про таку подію знають. Та по-різному ставляться до святкування.

-Святкували. 25 січня? А як саме? Ну, не знаю, збиралися компанією, десь сиділи, святкували.

-Ні, я його не свякую. Так як ми студенти, народ простий, мусимо працювати.

– Можна і посвяткувати, ввечері зустрітися в колі друзів, знайти Тетян, і відповідно цей день для мене вже останній день студента, то варто його святкувати. 

25 січня тернополяни радо вітають  усіх іменниць, які носять таке ім’я.