додому Новини 25 переселенців з Донеччини, Луганщини і Криму написали заяви аби проголосувати на...

25 переселенців з Донеччини, Луганщини і Криму написали заяви аби проголосувати на Тернопільщині

507

vlcsnap-2014-10-15-16h05m02s174Згідно з офіційними даними, до нас в область із зони АТО і Криму приїхало понад тисячу людей. Переселенцям Центральна виборча комісія спростила умови голосування, виборцю достатньо написати заяву в відділі ведення державного реєстру виборців та показати  паспорт.

Центральна виборча комісія дозволила виборцям Донеччини та Луганщини тимчасово змінити місце голосування без документального підтвердження необхідності цієї зміни.

– Їм необхідно на сьогоднішній день тільки паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення. Тут пишеться заява, видається посвідчення і людина має право голосувати, але ще раз наголошую, що тільки по багатомандатному виборчому окрузі, тобто вони отримають один єдиний бюлетень, – пояснив начальник відділу ведення Державного реєстру виборців міської ради Віктор Пулька.

Попри спрощенні умови голосування, переселенці скористатися правом на волевиявлення не поспішають. Із понад тисячі офіційно зареєстрованих людей, які приїхали з Донечиини, Луганщини, Криму, у відділ ведення Державного реєстру виборців міської ради звернулося лише двадцять п’ять людей.

– Жодних проблем на сьогодні з цими особами не виникає. Вони приходять, пишуть заяви, ми знімаємо копію паспорта, видаємо посвідчення і рекомендуємо виборчу дільницю, яка є ближчою до тимчасового місця проживання людей. Багато телефонних дзвінків, ми надаємо консультації, люди отримують інформацію і приходять до нас звертаються і пишуть заяви. Тобто, ми знаємо, що ще не один десяток людей, до нас буде звертатися, – каже Віктор Пулька.

Усіх, хто голосуватиме не за місцем прописки, просять не зволікати і подати необхідні документи якнайшвидше. Зробити це можна до двадцятого жовтня.