додому Головні 25 грудня та наступні кілька днів парафіяни Католицької церкви святкуватимуть Різдво Христове

25 грудня та наступні кілька днів парафіяни Католицької церкви святкуватимуть Різдво Христове

1743

25 грудня та наступні кілька днів парафіяни Католицької церкви традиційно святкуватимуть народження Сина Божого Ісуса Христа – Різдво Христове. Напередодні свята католики проводять ніч, молячись, у храмах, а вже вранці родинами готуються до зустрічі Віфлеємської зірки. В Україні зараз триває дискусія щодо того, чи святкувати Різдво із світом чи 7 січня. Більшість українців проти ідеї переходу православної церкви на григоріанський календар та відзначення Різдва 25 грудня.

Про це свідчить опитування громадської думки, яке провела група “Рейтинг”, передає ВВС Україна. Наразі 25% опитаних підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, 64% проти, а 7% опитаних кажуть, що їм байдуже. Соціологи вказують, що за три роки кількість прихильників модернізації церковного календаря зросла, а противників – зменшилась. На Заході України кількість прихильників та противників святкування Різдва майже рівна, в інших регіонах більшість проти. Два роки тому Верховна Рада зробила святковими та державними вихідними днями і 25 грудня, і 7 січня.

Коли святкують Різдво тернополяни ми вже запитували. Хтось відзначатиме свято з усім світом, а хтось і далі буде збирати родину за святковим столом 7 січня. Та нам стало цікаво, як відзначають Різдво українці, які живуть за кордоном. Про це радо згодилася розповісти Світлана Дем’янова. Дівчина вже декілька років поспіль святкує Католицьке Різдво у Франції.