додому Головні 25 грудня католицький світ святкує Різдво, про яке сповістила перша вечірня зоря

25 грудня католицький світ святкує Різдво, про яке сповістила перша вечірня зоря

722

vlcsnap-2015-12-25-14h40m50s175Сьогодні 25 грудня католицький світ святкує Різдво, про яке сповістила перша вечірня зоря. Вночі у храмах відслужили святкові меси. Люди з радістю вітали один одного словами: Христос народився – славімо Його!

25 грудня у багатьох західноукраїнських містечках відчутний святковий настрій, люди не виконують важкої фізичної роботи, відвідують костели, друзів, родичів. Двічі, за старим і новим стилем, святкують Різдво Христове чимало тернопільських родин.

– Всією родиною збираємося за столом ввечері, всі вітають один одного. Подарунки даруємо. Я приїхала спеціально із Франції, щоб всією сім’єю відсвяткувати це свято. Прийшли до костелу на службу, а ввечері будемо продовжувати святкування.

 

За біблійними переказами, цього дня Діва Марія народила Ісуса Христа. Вона із Йосифом втекла з Назарета, де Ірод наказав убити всіх немовлят. Цар злякався, що Син Божий зможе зайняти його трон. У Віфлеємі Марія та Йосиф не змогли знайти житла. Тоді зайшли до одного з хлівів. Там, у яслах, і з’явився на світ Ісус. Святкування католицького Різдва по-тернопільськи мало чим відрізняється від традиційного українського, кажуть священослужителі. Єдине: за святковим столом напередодні Різдва католики діляться освяченим білим прісним хлібом – оплатком. Схожі колядки, звичаї, однакове розуміння важливості великого свята – Народження Iсуса Христа.

– Спаситель народився для нас, щоб нам принести мир, і нам це потрібно. Ісус народжується як Спаситель, той, котрий нас визволить, наділить миром. Все залежить, як ми його приймемо, як ми його зустрінемо. Сьогодні в нас Євангеліє говорить про це. Якщо ми приймемо Боже слово, то він зробить нас Божими дітьми, дасть нам таку міць, – говорить настоятель римо-католицької парафії Тернополя отець Андрій Маліг.

Ісус прийшов на світ, щоб з’єднати усіх людей в єдине ціле. А тому Різдво вважають днем єднання та прощення усіх образ та незгод.

– Я дуже щиро бажаю не тільки католикам, а й греко-католикам, православним, людям доброї волі, щоб Христос приніс нам всім мир в наші серця, домівки. Особливо там, на Сході, щоб не було війни, і щоб тут сім’ї не відчували того, – каже отець Андрій.