додому освіта 24 травня для учнів Тернополя пролунає останній дзвоник

24 травня для учнів Тернополя пролунає останній дзвоник

379

24 травня для учнів Тернополя пролунає останній дзвоник. Цей день стане початком відпочинку для більшості школярів. Учням 9 та 11 класів доведеться попрацювати довше. Дев'ятикласники складатимуть державну підсумкову атестацію з 28 травня до 10 червня. З 27 травня шкільні іспити чекають на учнів одинадцятих класів. Випускний у Тернополі відзначатимуть 1 червня.

У випускників починається спекотна пора. Зараз під час уроків вони не лише вивчають нові теми, а й активно повторюють вже вивчене. Усі завдання державної підсумкової атестації для них – письмові. Протягом одного тижня наприкінці травня учні 11 класів складуть три шкільні іспити.

Тетяна Андрющенко, заступник директора з навчально-виховної роботи Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Зараз така пора дуже напружена, ще й цілий червень для них важливий. Але діти готуються, ми їм допомагаємо. Консультації, якщо потрібно, то діти звертаються. до вчителя, ніхто не відмовить, щоб допомогти в підготовці до державної підсумкової атестації і до зовнішнього незщалежного оцінювання".

Анастасія, учениця 11-А класу Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Насамперед, буде вишите плаття. Мені мама його вишивала. Ми знайшли собі кравчиню, яка вже його пошиє і надасть саму форму. Воно вже на завершенні, тож я щаслива, що в мене на одну проблему менше".

Діана, учениця 11-А класу Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Плаття у мене вже є на парад. На вечір ще немає. Трохи почала переживати. Дуже мало часу залишилося, а взуття немає, нічого ще немає, зачіски ще не придумала. Але знаєте, як закінчували в минулі роки, вони напевне теж не надто переймалися, але всі були дуже красиві. Знаєте, сама подія є важливішою, ніж зовнішній вигляд".

Андрій, учень 11-А класу Тернопільської школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов: "У цьому питанні хлопці більш практичніші. Звичайно, є такі, що хочуть виглядати якнайкраще і купують найдорожчі костюми, але для мене це не є таким важливим, тобто я більш практична людина. Напевно, в останній тиждень щось десь куплю. Я не приділяю цьому великої уваги".

Цього року випускний буде традиційним, але із сюрпризами, розповідають в управлінні освіти і науки Тернопільської міськради. 1 червня у школах вручать атестати. О 17 годині урочистою ходою випускники вирушать через усе місто: від Надставної церкви до центрального стадіону. Буде цьогоріч і конкурс вишитих костюмів та суконь.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради: "Буде парад вишиванок, проводиться конкурс. Буде в середині травня відбір, заплановані нагородження, премії. Як правило, в останні роки в нас беруть участь не тільки випускники, а й їхні батьки і вчителі. Родинні такі конкурси, перемагають цілі родини".

На свято обіцяють запросити і відомого гостя, який привітає випускників із закінченням школи. Проте хто це буде в управлінні не кажуть, зберігатимуть інтригу до кінця. Відомо лише, що цю людину любить слухати молодь.