додому суспільство 24 роки з часу виведення військ з Афганістану

24 роки з часу виведення військ з Афганістану

689

Сьогодні минає 24 роки з часу виведення радянських військ з Афганістану. 15 лютого тисяча 1989 року закінчилась війна, що тривала 10 років. У бойових діях в різні роки взяли участь понад 160 тисяч українців. З них – 2378 загинули, а 60 вважаються безвісти зниклими. Більше восьми тисяч українських солдат отримали поранення і майже п'ять тисяч повернулись додому інвалідами. Сьогодні у Тернополі згадували загиблих. Біля пам'ятника воїнам-афганцям у парку Національного відродження відбувся мітинг-реквієм.

З 25 грудня 1979 до15 лютого 1989 року тривала Афганська війна. Тисячі українців, які у той час були у складі радянської армії, загинули у боях, або ж повернулись додому інвалідами, десятки вважаються зниклими безвісти.

Михайло Кульчицький, учасник бойових дій в Афганістані у 1980-1981 рр.: "Це був радянський союз тоді. Ми солдати, де нам сказали, там і ми пішли. Ми собі не придумали цього, це було керівництво держави, це був радянський союз. Ми виповнювали інтернаціональний обов'язок".

Афганська війна принесла непоправні втрати і для тернопільських родин. Учасники бойових дій, які вижили і повернулись на Батьківщину зізнаються, Афганістан назавжди залишиться в їх пам'яті страшним спогадом.

Володимир Шадрі, учасник бойових дій в Афганістані у 1980-1981 рр.: "Ми сюди прийшли, щоб покласти квіти нашим загиблим хлопцям, які не повернулися з Афганістану".

Сергій Лісовий, голова Тернопільської обласної організації Української спілки ветеранів України: "Сьогодні ми згадуємо бойових побратимів, сьогодні ми згадуємо тих, хто не повернувся з Афганської війни ,адже в області загинуло 46 чорловік і 2 пропало безвісти . Вже після Афганістану в мирний час з життя пішло понад 200 учасників бойових дій".

З нагоди 24-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану у Тернопллі біля пам'ятника воїнам-афганцям відбувся мітинг-реквієм. Участь у ньому взяли учасники бойових дій, члени їх сімей, представники влади та громадськість. Панахиду за полеглими солдатами відправили священики Свято-Троїцького духовного центру на честь Данила Галицького.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Хоть тої держави, яка брала участь в цій війні сьогодні нема, але лишилися люди, які в свій час з честю і гідністю виконали свій обов'язок, які сьогодні є прикладом для нас сучасників і ці люди потребують уваги. Тому, я думаю, що сьогодні кожен на своєму місці повинен зробити максимум від нього залежне, щоб зробити їх життя кращим, щоб допомогти в вирішенні тих проблем, які у них".

Сергій Тарашевський, в.о. голови Тернопільській облради: "Якщо уявити масштаби, то в Україні нараховується біля 220 тисяч воїнів-інтернаціоналістів. Це громада більша, ніж цілий наш Тернопіль. Це промсто, щоб зорієнтуватися в масштабах. І безумовно думати отрібно, але не зараз як зменшити, чи не додати, а думати коли підписується наказ, чи відповідне розпорядження про ввід військ".