додому суспільство 24 листопада Україна відзначить скорботну дату – 80-річчя голодомору 1932-33 років

24 листопада Україна відзначить скорботну дату – 80-річчя голодомору 1932-33 років

425

24 листопада Україна відзначить скорботну дату – 80-річчя голодомору 1932-33 років. Цього дня о 16 годині по всій країні буде хвилина мовчання, перервуть свою роботу державні установи та підприємства, а також зупиниться громадський транспорт. На знак скорботи 24 листопада в Україні приспустять державний прапор, обмежать розважальні заходи і запалять поминальні свічки. У Тернополі скорботна акція "Запали свічку" розпочнеться о 15:30 на Театральному майдані міста.

24 листопада, у день 80-річчя пам'яті жертв голодомору, у храмах області відбудуться поминальні Богослужіння та спільна молитва представників різних конфесій. О 15:30 на Театральному майдані розпочнеться скорботна акція "Запали свічку", а о 16 загальнонаціональна хвилина мовчання. Тоді ж учасники мітингу запалять свічки виклавши з них символічний хрест.

– Ми розпочнемо дійство швидше на півгодини, тому що акція проводиться в Україні рівно о 16, за півгодини ми проведемо невеличке театралізоване дійство, де буде розказано, які страшні роки пережив наш українських народ, будуть виступи представників влади, а потім рівно о 16 – хвилина мовчання, а потім покладання свічок на хрест, який буде розбитий на театральному майдані, – розповів заступник начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міськради Василь Кармазин.

У попередні роки символічний хрест мав розміри 20 на 13 метрів, це теж символічно, розповідає Василь Кармазин, адже периметр хреста – 33 метри. Цього року нічого не змінюватимуть. Тернопільська міська рада спільно з облдержадміністрацією вже придбали тисячу лампадок. Прийти на Театральний майдан, вшанувати померлих від голоду українців та покласти свою поминальну свічку закликають і тернополян.

– По попередніх роках тисячу лампадок забезпечило управління освіти та облдерадміністрація, ми розставляємо по контурах Хреста, далі всі хто прийде заповнить своїми лампадками внутрішню сторону Хреста, бо прийти на готове, це не цікаво, прийти, прикластись свою частку душі, задумається, згадає, – каже Василь Кармазин.

З Театрального майдану колона рушить до Церкви Різдва Христового, там біля пам'ятного знаку "Голодомор 1932-33 років" відправлять панахиду. Крім того, саме 24 листопада ввечері тернополян закликають запалити свічки на вікнах.