додому Новини 24 квітня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури

24 квітня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури

488

znoНаприкінці цього тижня випускники 11 класів і усі охочі вступати у вищі навчальні заклади складатимуть перший іспит. 24 квітня відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. Для учнів 11 класів це буде одночасно і підсумкова атестація з української мови. На це тестування в області зареєструвалося понад сім з половиною тисяч абітурієнтів.

Зараз триває активна підготовка до першого тестування. Воно буде наймасштабнішим, бо ЗНО з української мови і літератури є обов’язковим для всіх вступників. Почнеться ЗНО об 11 годині, але приїхати потрібно заздалегідь.

– В області створено 29 пунктів тестування на українську мову і літературу. В кожному районному центрі і 9 в місті Тернополі. У великих районах, де є велика кількість учасників: в Бучачі, Кременці, Чорткові. Ми створюємо по 2 пункти тестування.У всіх інших по одному пункту тестування, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Запрошення на тестування цього року надходить лише електронним способом на персональну сторінку учасника. Його потрібно роздрукувати і взяти із собою на ЗНО.

– У пункт тестування абітурієнт може прийти, маючи з собою документ, який засвідчує особу, а це паспорт або свідоцтво про народження, сертифікат Українського центру і оце запрошення. Ми рекомендуємо взяти з собою запасні ручки з чорною пастою і можна прозору бутилку з водою негазованою, – каже Юрій Шайнюк.

Для абітурієнтів, які писатимуть базовий рівень, тестування триватиме дві з половиною години, а для тих, що обрали поглиблений рівень, – три з половиною години.