додому культура 24-28 вересня відбудеться фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют”

24-28 вересня відбудеться фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют”

487

vlcsnap-2014-09-10-11h57m52s159“Генію Шевченку – 200 років”, “Україна – Єдина” і “Україна – Європа” – під такими  гаслами 24-28 вересня пройде цьогорічний 12-й Міжнародний фестиваль молодої режисури “Тернопільські театральні вечори. Дебют”. До Тернополя приїдуть колективи з Києва, Львова, Грузії і Польщі. Репертуар фестивалю пронизаний антивоєнною тематикою. Шевченківці обіцяють: буде вражаюче, цікаво і оптимістично. Квитки уже в касі театру.

Організатори 12-го Міжнародного фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют” мали сумнів у доречності проведення мистецької події цього року. Кажуть, як і більшість свідомих співвітчизників,  частину  зароблених грошей спрямовують на АТО. Проте хлопці воюють на Сході і за право на існування української культури, а завдання митця під час війни – піднімати дух народу.

– Особисто в мене якоїсь такої сили на радість велику немає, коли прийдеш після репетиції і ти бачиш щоденно всю цю інформацію. Я гадаю, що ті роботи, які запропоновані в цьогорічній афіші, вони разом з тим, що це серйозні роботи, вони подивують мистецькою якістю глядачів, – розповідає головний режисер Тернопільського академічного драмтеатру ім. Шевченка Олег Мосійчук.

Фестиваль відкриє антивоєнна пластична драма ” Матінка Кураж” за мотивами п’єси Брехта у постановці театральної продюсерської компанії RB GROUP з Києва. Робота молодого режисера Олексія Скляренка. Вистава вражає як глибиною і актуальністю змісту, так і високою майстерністю танцю. У другий день фестивалю патріотичні мотиви підхопить ще один столичний колектив-дебютант “Гайдамаки ХХІ століття” із постановкою п’єси Леся Курбаса за мотивами поеми Тараса Шевченка. Малу сцену для своїх виступів обрали господарі свята – тернополяни. У другий день В’ячеслав Хім’як зі своїми учнями  запропонують постановку “Така її доля…” за Шевченковою “Наймичкою”, а у суботу, 27 вересня Вікторія Сиванич ставитиме “Записки кирпатого Мефістофеля” за Винниченком.


Попри перестороги батьків неповнолітніх грузинських акторів, до нас їде Батумський молодіжний театр з виставою грузинською мовою Отара Катамадзе “Називай, як хочеш”. Уже традиційно братиме участь у фестивалі і Ельблонгський академічний театр з Польщі з комедією “Весь Шекспір за одну годину”. Грузинів і поляків фінансують їх міністерства культури.

– Це не тільки жест мистецький, це і жест з боку Грузії і з боку Польщі. Попри всі події, які відбуваються в Україні, ми не можемо припиняти свою роботу, тому що наше завдання, і фестивалю, і роботи, спрямоване на формування національної ідеї, на формування демократичного мислення, на підтримку наших демократичних перетворень, – каже режисер-постановник Тернопільського академічного театру ім. Т. Г. Шевченка В’ячеслав Жила.

Закриють мистецьке свято у суботу, 28 вересня гості зі Львова – заньківчани постановкою Федора Стригуна  драми Шевченка “Назар Стодоля”. Організатори фестивалю зізнаються, що цього року фінансують фестиваль самотужки.  Учасників нагороджуватимуть лише дипломами, проте мають надію, що місцева влада і самі мешканці долучаться до того, аби подія була гостиннішою. Буклети, сувеніри, власноруч виготовлені роботи стануть теплим спогадом про наше місто. Їх  учасники свята можуть отримати з ваших рук. Під час фестивалю відбуватиметься і благодійна акція – збір коштів для потреб АТО.