додому благоустрій 23-24 квітня не буде води через промивання водопровідних мереж

23-24 квітня не буде води через промивання водопровідних мереж

480

Без води на два дні залишаться тернополяни. Від опівночі 23 квітня до кінця доби 24 квітня "Тернопільводоканал" проводитиме планове весняне промивання водопровідних мереж. Запастися водою ще є час, проте комунальники просять зробити це сьогодні якнайшвидше. Крім того, щодня до послуг тернополян майже 30 криниць, з яких можна буде напомпувати води.

Аби отримувати якісну воду, двічі на рік тернополяни й зовсім залишаються без неї. Щоразу менше, ніж на дві доби. За цей час "Тернопільводоканал" встигає промити водопровідні мережі. Комунальники зосереджують на роботі всі сили, а тому часто відновлюють водопостачання навіть швидше, ніж запланували. Весняне промивання розпочнуть вже опівночі.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "Повністю води в місті не буде 23 квітня, а 24 квітня вода поступово почне з'являтися, залежно від того, в яких мікрорайонах міста проживають наші споживачі. Хто ближче до 15 Квітня, будуть бачити, можливо, вже в першій половині дня, а віддалені – "Дружба", Кутківці – в кінці дня. Але на нормальний режим ми плануємо вийти до кінця доби 24 квітня".

Зробити необхідні запаси води можна сьогодні до кінця доби. Проте комунальники просять набрати її якомога швидше. Масовим запасанням в останні години люди самі починають своєрідне промивання мереж, бо сильний напір піднімає осад із труб.

Ця криниця – у дворі сьомого будинку на вулиці Валовій. Комунальники кажуть, ще австрійська, але працювати буде. У різних мікрорайонах міста таких майже 30. Їх перелік можна знайти на сайті "Тернопільводоканалу". От тільки тернополяни згадують про колонки-качалки нечасто.
 
Михайло Грошовий, слюсар КП "Тернопільводоканал": "Раз в півроку хтось нею користується. Якби частіше, то вона була б добра. Де беруть? На Збаразькій перекрасно працює, і хто в дворах має, ті колонки дуже гарно працюють. Легше тоді її розібрати, поміняв шківи за кілька років і колонка далі працює".

Та схоже, тернополянам таки доведеться перепросити такі криниці. Вони можуть стати у нагоді і під час промивання водопровідних мереж.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "24 квітня, коли вода почне з'являтися в кранах споживачів, вона ще не буде придатною для споживання в питних цілях, оскільки міститиме підвищену дозу хлору і осад, який вимивався з мереж, частково буде в ній ще присутній. Тому ми рекомендуємо використовувати її в технічних цілях, а в цей час користуватися водою, яку було завчасно набрано ще в понеділок".