Головна спорт 25 та 26 травня на Тернопільщині бігтимуть 100 кілометровий марафон

25 та 26 травня на Тернопільщині бігтимуть 100 кілометровий марафон

439

 

Супермарафон у Тернополі проводять не вперше. Стартуватиме забіг 25 травня о 19 годині з Театрального майдану. Тож учасникам необхідно прийти незадовго до початку. З собою треба мати зручний одяг та взуття. На маршруті створять контрольні точки: у Зборові та Козові. Там відмічатимуть учасників і чергуватимуть лікарі. Учасники також зможуть передати на контрольні пункти свої речі та їжу. Бігтимуть марафонці переважно вночі, але організатори запевняють, це не заважатиме, а навпаки допоможе подолати відстань.

– Незручно бігти вдень, бо вдень спека. Під сонцем важко витривамати таке. А вночі це з досвіду. А взагалі 24 години. Є спортсмени, які за 9-10 годин встигають пробігти всю дистанцію, а є дівчата, які фінішують, я вважаю їх героїнями, це 18, 20, 21 годину в дорозі і вони вже в спеку фінішують, то це тяжче, – розказує голова суддівської колегії змагань "Супермарафон 2013" Андрій Янович.

 Учасниками можуть стати усі, кому 16 років і більше. Також не обов'язково долати усю дистанцію. Сама участь і кілька подоланих кілометрів вже є досягненням. Організатори наголошують, люди беруть участь у марафоні не заради дороговартісних подарунків. Переможцями стануть усі, хто за відведений час зможе пробігти чи бодай пройти визначеним маршрутом. Традиційно стартує у марафоні близько 30 людей. Більшість раніше сходить з дистанції, проте близько десятка бігунів все ж долають 100 кілометрів. 

– Це біганина для себе, так вважається. Традиційно, 8-10 переможців є і, традиційно, є дівчата, які добігають. Тобто, є хлопці, які сходять, і є дівчата, які добігають. Не варто боятися, що я дівчина і я не добіжу. Тобто, є такі, що не дуже фізично підготовленими, не є ні атлетами, ні спортсменами. Тут важлива сила волі. Дехто каже, що можна 100 кілометрів за 24 години можна просто пройтися, – каже Андрій Янович.

Участь у тернопільському супермарафоні беруть не лише мешкінці міста чи області. Традиційно приїжджають марафонці зі Львова, Санкт-Петербургу, а цього року вперше зареєструвався учасник з Кот-д'Івуару. Небезеки для бігунів не буде. Головне, дотримуватися правил дороженього руху, про що учасникам розкажуть перед початком забігу. Швидка чергуватиме на фініші та контрольних пунктах.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here