додому культура 22 травня – 152-га річниця з дня перепоховання Шевченка

22 травня – 152-га річниця з дня перепоховання Шевченка

394

Завтра Тернопільщина вшанує 152-гу річницю з Дня перепоховання Тараса Шевченка. Громадськість покладе квіти до пам'ятника Кобзареві. А з 18 до 20 години там читатимуть вірші Тараса Шевченка. У четвер, 23 травня, у Тернополі покладуть квіти до пам’ятників та пам’ятних знаків з нагоди Дня Героїв України.

У середу, 22 травня, з нагоди 152-ї річниці з Дня перепоховання Тараса Григоровича Шевченка у Тернополі о 12 годині громадськість покладе квіти до пам'ятника Кобзареві.

Олександр Смик, начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міськради: "О 18 спільно з Комітетом захисту української мови ми даємо мікрофони для вільного прочитання Тараса Григоровича Шевченка. Тобто, який вірш наболілий, кожен може підійти і прочитати з 18 до 20. Ось таку акцію ми проводимо і долучаємося до відзначення генія українського слова".

 У четвер, 23 травня, в Тернополі відзначать День Героїв України. О 10 ранку покладуть квіти до пам’ятників та пам’ятних знаків, вшанують пам'ять жертв політичних репресій біля музею політичних в'язнів у Тернополі, що на вулиці Коперника.

Олександр Смик, начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міськради: "О 18 буде наша традиційна хода у вишиванках і вшанування Дня Героїв. Ми запросили Лютого і для молодих тернополян буде дуже цікаво, бо цікавий цей гість. Мало хто орієнтується, одних цікавить його сленгова культура, але це дуже серйозний музикант. Тому крім наших музикантів ми думаємо такий маленький сюрприз провести саме 23 числа".

23 травня о 16 годині в Українському домі "Перемога" відбудуться також урочистості з нагоди Дня працівників культури.