додому духовність 22 грудня празник Зачаття Пресвятої Богородиці Святою Анною

22 грудня празник Зачаття Пресвятої Богородиці Святою Анною

563

Завтра, 22 грудня, православні та греко-католики святкуватимуть празник Зачаття Пресвятої Богородиці Святою Анною. Головна тема Богослужіння – чудесна подія, коли свята Анна зачала дівчинку – майбутню Матір Божу. Завтра в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ в Тернополі – храмовий празник. З цієї нагоди там відслужать Архієрейську Літургію. Пряму трансляцію Богослужіння можна буде побачити на телеканалі "ТV-4".

Зачаття Марії тісно пов’язане з Її місією – стати Матір’ю Христа. Вона мала привести на світ Божого Сина, тому Господь освятив Пресвяту Діву, надаючи Їй привілей свободи від первородного гріха.

– Величне християнське свято, яке пригадує нам подію Зачаття Пресявтої Богородиці, яка була зачата природнім, звичайним способом своїми батьками Йоакимом і Анною, але в незвичайний спосіб тим, що вже від моменту Її зачаття не було впливу на Пресвяту Богородицю первородного гріха. Таким чином Господь вже від Зачаття Пресвятої Богородиці готував прихід нашого Спасителя, щоб Він був зачатий в непорочному лоні Діви Марії, – розказує настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ в Тернополі отець Андрій Романків.

Свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці є прообразом людського звільнення від гріхів через Святу тайну Хрещення та побожне життя. В Архикатедрі Тернополя 22 грудня – храмовий празник. А ще цього дня християни згадують завершення періоду переслідувань Української греко-католицької церкви. В Архикатедрі об одинадцятій годині відправлять Архієрейську літургію. Очолить її Архієпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк, із ним співслужитимуть три єпископи: Бучацький – Владика Дмитро, Луцький – Владика Йосафат та Одеський – Владика Василь. Пряму трансляцію Архієрейської літургії можна буде побачити на телеканалі "ТV-4".

– Ми завтра будемо мати урочистий, святочний день, на який запрошуємо не тільки всіх наших парафіян, а й усіх тернополян. Бо це дійсно був перший храм, який після тривалих років переслідування нашої церкви був відкритий, де була відправлена перша свята Літургія, – каже отець Андрій.

А після Вечірнього богослужіння в Архикатедрі відбудеться духовно-мистецький концерт Тернопільського муніципального оркестру.