додому духовність 22 грудня храмовий празник відзначили у Катедральному соборі Тернополя

22 грудня храмовий празник відзначили у Катедральному соборі Тернополя

680

22 грудня, у день свята Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці храмовий празник відзначили у Катедральному соборі Тернополя. Архиєрейську святу літургію розпочали  урочистим ходом, саме Богослужіння очолив Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк, спільно відслужили урочисту відправу владики з Одеси, Луцька, Бучача та священики тернопільських храмів. Телекомпанія ТV-4 транслювала урочисте Богослужіння у прямому ефірі.

23 роки тому Архикатедральний Собор Тернополя відкрив двері для своїх парафіян. Саме у 1989 році у центрі міста зібралося майже 70 тисяч вірян греко-католицької церкви. У руках багатьох були хоругви, хрести і національна символіка. Активісти зібрали підписи щодо легалізації греко-католицької церкви і вимагали надати приміщення під неї у костелі. 23 грудня того ж року отець Ігор Возняк освятив храм – і з того дня тут – у Архикатедральному соборі щоденно відправляються літургії.

Опитування:

" – Кожної неділі, з самого малечку я сюди ходжу".

" – Духовний центр, святиня наша, радість, гордість, хоч ми дживемо в іншому районі, але часто сюди ходимо, тут відпочиваємо божу благодать і зіслання,тут дуже гарно".

" – Тут дуже гарно, архітектура гарна, він дуже старовинний, красивий".

Свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці є прообразом людського звільнення від гріхів через Святу тайну Хрещення та побожне життя, розповідає отець Андрій Романків. Символічно, що саме у цей день Архикатедральний Собор Тернополя відзначає храмовий празник.

– Ми щиро вітаємо сьогодні всіх, хто має за небесну прокровительку, особливо тих, хто носить ім'я Марія, а також усіх парфіян. Побажання, щоб наше життя було сповнене Божою благодаттю, переймали чесно Пречистої діви Марії, її покори, чесноти, вчилися віри від віри Пресвятої Богородиці, – радить настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі отець Андрій Романків.

Архієрейську святу літургію у день храмового празника очолив Архієпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Владика Василій Семенюк, разом із ним співслужили три єпископи: Бучацький – Владика Дмитро, Луцький – Владика Йосафат та Одеський – Владика Василь. Пряму трансляцію урочистої літургії мешканці Тернопільщини дивились на телеканалі ТV-4.