додому духовність 21 листопада православні та греко-католики відзначають Собор Архистратига Михаїла

21 листопада православні та греко-католики відзначають Собор Архистратига Михаїла

555

vlcsnap-2014-11-21-17h12m12s235Сьогодні, 21 листопада, православні та греко-католики відзначають Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Святий Михаїл, за вченням церкви, скинув із неба сатану разом із іншими духами, що повстали проти Господа. Тому Бог поставив його начальником небесного воїнства – “архістратигом”. Це свято особливе, кажуть священики, оскільки християни вшановують пам’ять не святих людей, а ангелів, про роль яких, як посланців Божих, є багато прикладів у Старому і Новому Заповіті.

Під час хрещення Господь дає людині ангела, і вона впродовж всього життя – під опікою ангельського світу. Християни вірять, що ангел-охоронець, як друг і захисник, є в кожної людини, допомагає їй в духовному житті, молиться за неї, відвертає від злих вчинків та спонукає до добрих.

– Важливо в сьогоднішній день свого Ангела-хоронителя попросити, щоб він нас продовжував хоронити. В нашому церковному правилі є короткі молитви до ангелів. Треба до них молитися, бо вони є тими особами, що зацікавлені щоб ми були щасливі і успішні, – розповідає сотрудник парафії Святої Тройці у Тернополі отець Олег Харишин.

Архистратига Михаїла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його патроном столиці України – Києва. В народі архангела Михаїла уявляють мужнім лицарем, який перемагає всі темні сили на землі.

– Якраз сьогодні, на свято Михаїла – це рік часу від того, як Майдан відбувся. І бачимо, що він – Архангел Михаїл – брав в цьому участь, він ознаменував багатьох наших дітей во плоті до боротьби проти світу темряви, і він був разом з ними, він їх охороняв. Ця боротьба ще не закінчилася, бо зло має певний вплив, силу на людину. Наше завдання бути з ангелами, бути з Богом, і ця боротьба закінчиться перемогою. Дуже важливо, щоб ми цю боротьбу ніколи не зупиняли, – каже отець Олег.