додому культура 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка уже відзначають у Тернополі

200-ліття з дня народження Тараса Шевченка уже відзначають у Тернополі

424

200-ліття з дня народження Тараса Григоровича Шевченка уже відзначають у Тернополі. У навчальних закладах організовують вечори та конкурси читців. Цьогоріч свята переповнені патріотизмом. Окрім ювілею Шевченка згадують про ситуацію у країні  і подвиг Небесної сотні.

Хто такий Тарас Григорович Шевченко у третій школі Тернополя знають навіть найменші учні. Першокласники не тільки читають поезію Кобзаря, а й вивчили його біографію.

Чому Шевченка згадують і 200 років з дня його народження учнів 4-А не дивує. Діти кажуть: з поезією Тараса Григоровича знайомі і визнають, що його творчість геніальна.

– Ця людина визначна тим, що це дуже відомий поет і він дуже поважний. Я читав його вірші. Моя думка така, що вони дуже цікаві. У нього, напевно, така пристрасть була, така пристрасть дуже велика, завдяки цьому він і став поетом.

– Щоб так писати, так гарно вірші, то треба дуже любити природу. І його вірші дуже легко вчити. Не так як Івана Франка, а в нього вони дуже з рифмою підходять. І мені дуже подобається поема "Причинна".

"Мудре слово Тараса у наших дитячих серцях" – таке свято приурочене до 200-ліття з дня народження Шевченка підготували учні 3 школи. Але не лише Кобзареве слово лунало зі сцени. Патріотичні пісні, вірші, Шевченкове свято було пронизане сучасними подіями в Україні, шаною і повагою до героїв Небесної сотні. Вчителі кажуть, патріотичне виховання дітей виходить сьогодні на перше місце. Життя і творчість Тараса Григоровича, приклад героїв майдану – найкращий взірець для навчання.

– Перед нами, вчителями, зараз стоїть дуже важливе завдання – виховати справжніх патріотів. Якби всі діти України були виховані в патріотичних почуттях, то, напевно, не було би такої ситуації, яку ми зараз маємо в Україні. Я тішуся, що виросло за роки незалежності покоління справжніх патріотів. І ми готуємо патріотів для нашої рідної країни, – розповідає класний керівник 4-А класу, заступник директора 3 школи Тернополя Налія Будій.