додому духовність 20-ту річницю створення Тернопільської Архиєпархії УГКЦ відзначили у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття...

20-ту річницю створення Тернопільської Архиєпархії УГКЦ відзначили у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

525

Двадцяту річницю створення Тернопільської Архиєпархії Української греко-католицької церкви відзначили у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Для Катедри це свято стало подвійним, саме 22 грудня, у день Зачаття Пресвятої Богородиці Святою Анною, тут храмовий празник. Окрім урочистої Літургії у цей день поруч із Архикатедральним собором відкрили унікальну каплицю, зведену зусиллями меценатів.

22 грудня християни святкують празник Зачаття Пресвятої Богородиці Святою Анною. Для Архикатедрального собору у Тернополі це храмовий празник – саме у цей день 1989 року в Катедрі у Тернополі відбулася перша молебень після відновлення легальності української греко-католицької церкви, яка із 1946 року діяла у підпіллі через переслідування радянським режимом. Крім храмового свята цьогоріч у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці відзначили ще одне – минуло 20 років від створення Тернопільської єпархії УГКЦ.

Отець Андрій Романків, адміністратор Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці: "Кожен ювілей, це є час найперше подяки, час певного аналізу, для того щоби подивитися що є зроблено, які можливо помилки були, що можна зробити краще і відповідно також є нагода для того, щоби вдосконалювати свої богослужіння, свою діяльність на спасіння людських душ".

Урочисту Літургію у Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці відвідали представники духовенства як з України так і закордону. Із самого початку богослужіння Катедру та площу перед нею заповнили люди, які прийшли, аби долучитися до духовного дійства.

Пан Володимир, тернополянин: "Храм цей Непорочного Зачаття, який тоді, можна сказати, відвоювали від атеїстичної влади і передали, власне, греко-католикам, це є велика подія і ми раді і щасливі тому, що дочекалися в нинішній час і маєм можливість задовільнити свої релігійні потреби в такому храмі гарному Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці".

Пані Марія, тернополянка: "Емоції дуже гарні і дуже прекрасні, що стільки людей зібралося, стільки приїхало подивитися на це".

По завершенні Літургії з нагоди храмового празника Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та 20-ліття створення Тернопільської єпархії УГКЦ поруч із Катедрою, для вільного користування тернополянам і гостям міста, освятили новозведену капличку. Її особливість – облаштована криниця, де із натиском кнопки кожен охочий зможе втамувати спрагу чи взяти води із собою.

Отець Андрій Романків, адміністратор Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці: "Вода потрапляє з водоканалу. Відповідно вона має ті всі ліцензії необхідні для того, щоби її споживати як питтєву воду. Крім того, ми облаштували декілька додаткових систем фільтрації, вона буде проходити через цю систему фільтрації. Ну розуміється, що завжди вона не може бути освяченою, вона буде освяченою тільки в ті періоди літургійного року, в які властиво є передбачено самий чин освячення".