додому суспільство Цьогорічний травень багатий на свята

Цьогорічний травень багатий на свята

519

День перемоги, День матері, Свято Європи, День героїв, відзначення Дня перепоховання Шевченка, а ще – свято останнього дзвоника. Такі традиційні свята спонукали до проведення у місті ряду заходів.

8 травня тернополян запрошують до Старого парку. О 10 ранку там вшанують пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Тематичні виставки, присвячені Дню перемоги, пройдуть у бібліотеках міста. Того ж дня, 8 травня, в Українському домі "Перемога" о 12 відзначать 95 річницю Українського Червоного Хреста. Концертами, конкурсами, майстер-класами, творчими звітами майстрів мистецтв Теребовлянщини відзначать у Тернополі традиційний День матері.

У церквах травень присвячений Пресвятiй Богородицi. У багатьох храмах служаться Молебнi до Божої Матерi, якi називають у народi "Маївками". 17 травня в обласному центрі відзначать Міжнародний День сім'ї. Урочисте святкування відбудеться в Українському Домі "Перемога" о 15:00. Мистецьке свято до 200-річчя з Дня народження Шевченка і річниці перепоховання відбуватиметься на Театральному майдані 26 травня з 10 ранку. Заплановано у травні провести ряд спортивних змагань. 9-10 травня на ставі пройде чемпіонат Тернополя з веслування на байдарках і каное, а на центральному стадіоні – Всеукраїнські змагання з легкої атлетики.

Далі – студентські універсіади, міжнародні змагання з плавання, відкрита першість міста з боксу, шаховий турнір. Професійні свята відзначать у травні працівники музеїв і культури. Школярі завершать навчальний рік 21 травня Весняним балом, а 24 проздвенить останній дзвоник. У травні з концертними програмами до Тернополя приїдуть Тарас Курчик – 7 травня, Іван Попович – 19 травня та Ірина Федишин – 23.