додому духовність 19 січня у Тернополі відбулось масове купання

19 січня у Тернополі відбулось масове купання

1831

Йорданська вода – цілюща, стверджують старожили. Пірнувши у неї, можна оздоровитись навіть від найважчої недуги, запевнили сьогодні наших кореспондентів тернопільські “моржі”. Уже традиційно, дев’ятнадцятого січня водойма у парку “Топільче”, біля клубу любителів зимового плавання та загартування “Нептун”, збирає чимало тернополян та гостей міста.

Тернопільські моржі один наперед одного пірнають у йорданську вже освячену воду. Цьогоріч серед охочих були як діти, так і пенсіонери. Мороз, сніг, крига на воді, кажуть тернопільські моржі, їх не лякають, а тим більше на Йордана. Вони свято переконані, що ця вода цілюща. Тому, для кожного шанувальника зимового плавання не пірнути у воду на Водохреща – гріх. Вже багато років поспіль 19 січня у йорданській воді купається і міський голова Тернополя. Перед цим, зізнається, не загартовується.

-Щороку тисячі тернополян приходять купатися в цю водойму, озеро, в інші водойми і це об’єднує громаду, це об’єднує тернополян. Я би хотів, щоб ця вода дала нам миру, благополуччя, здоров’я і наснаги до нової праці у новому році, – розповідає міський голова Тернополя СЕРГІЙ НАДАЛ.

Пірнути у проточну воду, прийняти чергову дозу адреналіну під час контакту із зимовою водоймою – для моржів немає нічого кращого. Зимове плавання, переконані його шанувальники, це позитивний заряд енергії і порятунок від хвороб.

Щасливий від того, бо яскравість в очах проявляється і очищення водою йде, бо ми ж на 90 процентів з води, чи скільки там, що ми без води – і ні туди, і ні сюди. Силу дає, безумовно, а в сьогоднішній йорданський день очищає всьо – і тіло, і думки, і погляди, хочеться добро робити, – каже ресторатор МИХАЙЛО ГРОСУЛЯК.

З року в рік любителів зимового плавання стає все більше. А пірнути у водойму на Водохреще вони вважають своїм святим обов’язком, бо вірять, що занурення у йорданську воду дасть їм здоров’я на цілий рік.