додому Новини 19 лютого Україна відзначає День Державного герба

19 лютого Україна відзначає День Державного герба

382

19 лютого в Україні відзначається річниця затвердження тризуба як державного символа України.

19 лютого 2024 року українці святкують 32-гу річницю встановлення державного символа України. Золотий тризуб на синьому фоні можна побачити на гербі УНР,  на листівках УПА, а також можна було побачити на фото, як елемент одягу людей, що мітингують проти радянського режиму.

24 червня 1991 року був оголошений конкурс на створення Державного герба. Журі розглянули кілька сотень варіантів, серед них більшість містила різні зображення тризуба. У конкурсі перемогла робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького в стилі князя Володимира, адже саме він об’єднав українські землі.

У нашого тризуба тисячолітня історія. Ще в давні часи тризуб був знаком Рюриковичів, пізніше він став гербом УНР, як символ соборності українських земель.

У XX столітті тризуб уособлював боротьбу українців за волю та незалежність. СРСР суворо забороняв цей знак. Обравши знак Володимира Великого за національний символ, українці затвердили існування свого прадавнього коріння та його чітке історичне правонаступництво наших державних утворень.