додому Головні 18 випадків кору зафіксувано у Тернополі у листопаді

18 випадків кору зафіксувано у Тернополі у листопаді

784

18 випадків одного із найпоширеніших дитячих захворювань – кору – зафіксувано у Тернополі у листопаді. 

Кір – одна з найпоширеніших хвороб, яка вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захвороювання. На вірус кору антибіотики не діють, а один з дієвих засобів – проведення профілактичного щеплення, кажуть лікарі. У Тернополі уже зафіксовано 18 випадків захворювання.

– Серед них є два випадки корів, які ускладнюються пневмонією. Також одна дитина на сьогоднішній день перебуває в реанімаційному відділенні, – розповідає заступник директора Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма.

З жовтня у місті отримано більше 4 тисяч доз вакцин проти кору. Відповідно щепленням скористалися уже близько двох тисяч дітей.

-Ускладнень, рекцій на вакцину не було. Вакцина бельгійського виробництва. Вакцина Пріорікс. Досить хороша. І на сьогоднішній день проблем в цьому не має, – каже Володимир Кучма.

Цей вірус передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію. Дитині робити щеплення можна у 12 місяців та 6 років. Однак існують певні обмеження.

Протипоказами до щеплень є діти, які отримують переливання крові, діти з снідом. Тому що там імунітет понижений. Також діти, які отримують імунно-субпресовну терапію. Тобто проведення щеплення такій дитині не дасть імунної відповіді, – говорить лікар.

Тернопіль за захворюваністю на кір на четвертому місті, у лідерах – Івано-Франківськ, Чернівці та Одеса. Тернополяни по-різному ставляться до такого щеплення.

Нагадаємо, у жовтні цього року у Тернополі зафіксували спалах кору.