додому суспільство 18 червня – 90 років службі дільничних міліціонерів

18 червня – 90 років службі дільничних міліціонерів

703

Чергові звання, подяки, заоохочення. Дев'яносту річницю завтра відзначить служба дільничних інспекторів міліції. 18 червня 1923 року був виданий перший нормативний документ – Інструкція, який юридично утвердив цю службу. На Тернопіллі нині працює 343 дільничних міліціонери, 27 з яких – жінки. Робота з людьми і не завжди чесними – тому й нелегка. Відтак дільничних інспекторів на Тернопіллі бракує.

Три роки дільничним інспектором міліції працює Олександр Петраніч. Дільниця його – центр Почаєва і прилеглі вулиці. Загалом – близько трьох тисяч мешканців.

Олександр Петраніч, дільничний інспектор міліції в Почаєві: "З одної сторони то, можна сказати, романтика, а з другої сторони – те, що нема чіткого графіка роботи, а все в остальному – це є стандартна робота".

Що означає стандартна робота, добре знає начальник міліції громадської безпеки області Василь Облещук, який сам 14 років пропрацював дільничним міліціонером.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "Дільничний іспектор міліції повинен мати знання і в галузі кримінального права, кримінально-процесуального, адміністративного, цивільного. Дільничний інспектор – він знаходиться на передньому плані, тому що в першу чергу, до кого звертаються, це до дільничного інспектора – за порадою, за допомогою. І основна нагрузка в частині забезпечення правопорядку, попередження злочинності, попередження правопорушень і документування теж покладається на дільничних".

Усе це у вісімнадцяти селах Підволочиського району робить одна людина – Роман Якимчук. Дільничним міліціонером він працює вже 10 років. Аби встигнути зробити все необхідне, із власним часом нерідко не рахується.  

Роман Якимчук, дільничний інспектор міліції в Підволочиському районі, який обслуговує 18 сіл: "Буває, що не хватає часу, в більшості, так, щоб належно виконувати свої обов'язки – в позанормовий робочий час".

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "Згідно нормативної бази на сьогоднішній день в сільській місцевості дільничний повинен обслуговувати до 3 тисяч населення. Фактично дільничний обслуговує 5-7 і 8, а інколи перекриває інші дільниці і доходить до 9 тисяч населення".

Попри перевантаженість дільничні міліціонери на роботу і долю не скаржаться. Після благословення священиків рушають на продовження урочистостей у драмтеатр. Там будуть подяки і заохочення. А далі знову – робота. Формулу її успіху дільничні вивели з власного досвіду:

Роман Якимчук, дільничний інспектор міліції в Підволочиському районі, який обслуговує 18 сіл: "Кожен раз ставтеся до людей по-людськи і люди то все розуміють".