додому Новини 17 спортсменів Тернопільщини будуть отримувати щомісячну стипендію

17 спортсменів Тернопільщини будуть отримувати щомісячну стипендію

578

Сімнадцять спортсменів Тернопільщини будуть отримувати щомісячну стипендію у розмірі 1300 гривень. Такі витрати передбачив бюджет області. Перші стипендії нарахують вже у лютому. Протягом року сума виплат може зрости.

300 тисяч гривень на стипендії спортсменам Тернопільщини передбачили в обласному бюджеті на 2016 рік. До уваги брали кращі спортивні результати за підсумками минулого року.

– Якщо мова йде про спорт, то тут говорять очки, секунди, кілограми, місця, нагороди. Насправді дуже просто. Ось кілька людей: Підгрушний Дмитро – 1 місце чемпіонат України, 2 місце – чемпіонат Європи. Ельнур Ахадов – веслування – це 1 місце на чемпіонаті УКраїни, 2 на чемпіонаті Європи і перше місце на чемпіонаті Світу по молоді, – говорить директор департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур.

Мета стипендій – стимулювати спортсменів до кращих результатів. Щоб досягнути рівня у певному виді спорту треба витрати не лише багато часу та зусиль, але й грошей. Один із номінантів на обласну стипендію майстер спорту з легкої атлетики, чемпіон Світу та Європи Сергій Крук каже, ці гроші зайвими не будуть.

– Добре, що має можливість обласна адміністрація виділяти кошти,. Я вважаю, що це буде чималою допомогою, бо щоб підготуватися спортсмену потрібна великі кошти.

– На що ви будете тратити свою стипендію?

– На підготовку, на фармакологію, на тренувальні збори, на відновлення, на харчування.