додому Новини 17 ОТГ Тернопільщини отримають гроші на створення нових моделей надання соціальних послуг

17 ОТГ Тернопільщини отримають гроші на створення нових моделей надання соціальних послуг

1038

17 громад Тернопільщини, а саме Скала-Подільська, Мельнице-Подільська, Залозецька, Вишнівецька і Козлівська селищні громади, Борщівська, Зборівська, Почаївська і Шумська міські громади, а також Озерянська, Більче-Золотецька, Колодненська, Чернихівецька, Озернянська, Лопушненська, Великодедеркальська, Саранчуківська сільські громади та 13 ОТГ Одеської області отримають грант у розмірі 2,85 мільйони доларів США.

Кошти Україні надав Японський фонд соціального розвитку через трастовий фонд Світового банку. Фінансування спрямують на створення нових моделей надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах Одеської та Тернопільської областей.

Для участі в проекті обирались громади з найменшими фінансовими та бюджетними спроможностями із застосуванням спеціально розробленої методології вразливості. Проект буде впроваджувати Український фонд соціальних інвестицій, який знаходиться у сфері управління Міністерства соціальної політики і має 18 річний позитивний досвід реалізації міжнародних проектів у соціальній сфері.

Передбачено два етапи впровадження Проекту. На першому етапі громади-учасники отримають підтримку консультантів, проаналізують свої потреби та наявні ресурси для надання соціальних послуг. Потенційні надавачі таких послуг, у тому числі, самі члени громади пройдуть відповідні навчання, а організації, які вже надають такі послуги, отримають консультаційну підтримку і обладнання.

На другому етапі кожна з тридцяти громад сформує заявку на реалізацію мікропроекту зі створення інноваційної моделі надання соціальних послуг. Спеціально створений при Міністерстві соціальної політики України Комітет з відбору мікропроектів, за сприяння УФСІ та координаторів Проекту від обласних державних адміністрацій, визначить десять найкращих заявок, за кожною з яких буде виділено до 140 тисяч доларів США на здійснення ремонтно-будівельних робіт, закупівлю обладнання та послуг.

Проект стане фундаментом майбутньої державної програми, яку реалізують на всій території України. Грант діятиме до 2022 року і вигоду від нього отримають близько 75 тисяч осіб.