додому надзвичайне 16 тис. літрів незаконного алкоголю вилучила цьогоріч податкова міліція Тернопільщини

16 тис. літрів незаконного алкоголю вилучила цьогоріч податкова міліція Тернопільщини

502

Купуючи продукти до святкового столу, будьте уважні. Правоохоронці застерігають, можна придбати неякісний та підробний товар. Десятки тисяч літрів алкоголю та тисячі пачок сигарет вилучила цьогоріч податкова міліція Тернопільщини з незаконного обігу підакцизних товарів. Загалом – на суму майже мільйон гривень. Все це – товар, який продавали нелегально. Багато серед вилученого – підробки.

Дмитро Пужляков, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "Протягом 2012 року підрозділами податкової міліції Тернопільської області було вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму близько одного мільйона гривень. Зокрема, це 16 тис. літрів алкогольних напоїв, 5,5 тис. літрів спирту і 5,6 тисяч пачок тютюнових виробів".

Весь цей акоголь міг опинитись на святкових столах мешканців Тернопільщини. Правоохоронці припинили діяльність шести цехів, які виготовляли алкогольні напої незаконно. Та були й ті, хто такий товар розповсюджував.

Дмитро Пужляков, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "В поточному році в складських приміщеннях трьох тернопільських оптовиків було виявлено і вилучено три крупних партії фальсифікованих алкогольних напоїв. Це 16,5 тисяч пляшок на загальну суму 493 тисячі гривень".

На кожній із пляшок – такі ж підробні акцизні марки з захисними елементами. Проте відрізнити їх від справжніх можуть хіба фахівці під час експертизи. Звичайний же українець купить і гостей пригостить. Найбільший ризик купити підробку – не у великих торгових мережах, а в малих ятках чи з рук, кажуть правоохоронці. Та й підробляють найчастіше недорогий товар, який має менший рівень захисту. Хоча професіонали зазіхають і на дорогі бренди. Штрафи за незаконне виготовлення чи збут такого товару немалі. Це десятки і навіть сотні тисяч гривень плюс конфіскація продукції і обладнання для її виготовлення. Можлива і кримінальна відповідальність. Про це говорить стаття 199 Кримінального кодексу України.

Юрій Андрійчук, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "Досить серйозна санкція цієї статті, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на срок від трьох до 12 років з конфіскацією всього незаконного вилученого майна".

Новий Кримінальний Кодекс України посилив відповідальність за таку діяльність. Тому і самим покупцям заохочувати недобросовісне виробництво не варто.

Юрій Андрійчук, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "Навіть за придбання незаконно виготовленого алкогольного напою передбачено покарання у вигляді штрафу 17 тисяч гривень".

Нелегальний підакцизний товар на Тернопільщину завозять і з сусідніх областей, а туди – контрабандою з-за кордону. Дві такі міжрегіональні схеми працівники податкової міліції цьогоріч розкрили. Поплатились і ті, хто продавав алкоголь та цигарки неповнолітнім. Таких зафіксовано 22 випадки. Недобросовісні виробники та продавці особливо активні зараз, у період новорічно-різдвяних свят. Тому з 29 листопада цього року до 25 січня наступного Державна податкова служба України проводить заходи під умовною назвою "Акциз". Результати, кажуть, вже є.