Купуючи продукти до святкового столу, будьте уважні. Правоохоронці застерігають, можна придбати неякісний та підробний товар. Десятки тисяч літрів алкоголю та тисячі пачок сигарет вилучила цьогоріч податкова міліція Тернопільщини з незаконного обігу підакцизних товарів. Загалом – на суму майже мільйон гривень. Все це – товар, який продавали нелегально. Багато серед вилученого – підробки.
Дмитро Пужляков, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "Протягом 2012 року підрозділами податкової міліції Тернопільської області було вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму близько одного мільйона гривень. Зокрема, це 16 тис. літрів алкогольних напоїв, 5,5 тис. літрів спирту і 5,6 тисяч пачок тютюнових виробів".
Весь цей акоголь міг опинитись на святкових столах мешканців Тернопільщини. Правоохоронці припинили діяльність шести цехів, які виготовляли алкогольні напої незаконно. Та були й ті, хто такий товар розповсюджував.
Дмитро Пужляков, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "В поточному році в складських приміщеннях трьох тернопільських оптовиків було виявлено і вилучено три крупних партії фальсифікованих алкогольних напоїв. Це 16,5 тисяч пляшок на загальну суму 493 тисячі гривень".
На кожній із пляшок – такі ж підробні акцизні марки з захисними елементами. Проте відрізнити їх від справжніх можуть хіба фахівці під час експертизи. Звичайний же українець купить і гостей пригостить. Найбільший ризик купити підробку – не у великих торгових мережах, а в малих ятках чи з рук, кажуть правоохоронці. Та й підробляють найчастіше недорогий товар, який має менший рівень захисту. Хоча професіонали зазіхають і на дорогі бренди. Штрафи за незаконне виготовлення чи збут такого товару немалі. Це десятки і навіть сотні тисяч гривень плюс конфіскація продукції і обладнання для її виготовлення. Можлива і кримінальна відповідальність. Про це говорить стаття 199 Кримінального кодексу України.
Юрій Андрійчук, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "Досить серйозна санкція цієї статті, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на срок від трьох до 12 років з конфіскацією всього незаконного вилученого майна".
Новий Кримінальний Кодекс України посилив відповідальність за таку діяльність. Тому і самим покупцям заохочувати недобросовісне виробництво не варто.
Юрій Андрійчук, заступник начальника УПМ ДПС у Тернопільській області: "Навіть за придбання незаконно виготовленого алкогольного напою передбачено покарання у вигляді штрафу 17 тисяч гривень".
Нелегальний підакцизний товар на Тернопільщину завозять і з сусідніх областей, а туди – контрабандою з-за кордону. Дві такі міжрегіональні схеми працівники податкової міліції цьогоріч розкрили. Поплатились і ті, хто продавав алкоголь та цигарки неповнолітнім. Таких зафіксовано 22 випадки. Недобросовісні виробники та продавці особливо активні зараз, у період новорічно-різдвяних свят. Тому з 29 листопада цього року до 25 січня наступного Державна податкова служба України проводить заходи під умовною назвою "Акциз". Результати, кажуть, вже є.