Головна Новини “16 днів проти насильства”. Живий ланцюг утворили активісти Тернополя

“16 днів проти насильства”. Живий ланцюг утворили активісти Тернополя

583

vlcsnap-2015-12-09-18h24m11s019Живий ланцюг утворили активісти Тернополя з нагоди акції-протесту ” 16 днів проти насильства”. З плакатами та прапорами студенти тернопільських вузів вийшли на вулиці міста, щоб висловити своє ставлення до насильства та гендерної рівності у нашій країні.

Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» є щорічною з 1991 року. Вона розпочинається 25 листопада — Міжнародним днем боротьби з насиллям жінок та закінчується 10 грудня — Міжнародним днем захисту прав людини. У ці дні активісти протестують проти усіх форм насильства, адже це порушення прав людини. Цього року молодь Тернополя вирішила підтримати Всесвітню акцію. Молоді люди вийшли на вулиці міста з плакатами і прапорами та утворили живий ланцюг.

– Це робиться для того, щоб показати людям, що навіть якщо є в них такі проблеми зв’язані з насильством, щоб вони це не приховували, зверталися в правоохоронні органи, до психологів, до любих людей, які можуть допомогти. Ми хочемо показати всій Україні і Тернополю, що ми є одна сім’я. Якщо в якоїсь людини є проблема, то її треба вирішувати, а не приховувати, – говорить організатор акції Юрій Питель.

– Ми сьогодні приєдналися до живого ланцюга по багатьох причинах. Ну насправді, зараз у нас в Україні відбувається війна, і я думаю, що це дуже актуально збиратися студентам і підтримувати наших хлопців, які зараз відвойовують українську честь і нашу можливість зараз тут вчитися, – додає учасниця акції.

Особливу увагу під час акції приділяють насильству в сім’ях. За даними Національної академії наук України, 68% українок страждають від насильства в сім’ї, з них 20% зазнають тиранії постійно, і лише 2% жертв звертаються до суду.

Багато з тих, хто страждає від насильства, не заявляють про пережите приниження через страх помсти, брак коштів, турботу про дітей, побоювання, що до їхніх слів поставляться скептично або з недовірою.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here