додому Новини 155 порушень та неправомірних дій припинило у 2012 році ТОТВ Антимонопольного комітету...

155 порушень та неправомірних дій припинило у 2012 році ТОТВ Антимонопольного комітету України

441

155 порушень та неправомірних дій , які містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції припинило у 2012 році Тернопільське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України. Це на 32% більше, ніж за минулий рік. Найчастіше порушення стосувались неправдивої інформації про товари та послуги, яка вводить споживачів в оману, а також неправильно проведених тендерних закупівель.

Ще наприкінці минулого року прозвучала інформація, що вартість проїзду у тернопільських маршрутках може зрости. В Територіальному відділенні Антимонопольного комітету України не заперечують, що з такою пропозицією міська рада до них зверталась, проте обгрунтування для подорожчання не було. А дозволити підвищити ціну без очевидних на це причин Антимонопольний комітет не має права.

– Якщо вони економічно обгрунтовані, є підстави про те, що вони занижені, що підприємства, які надають ці послуги вони є збиткові, або скажем нерентабельні, ясне діло вони повинні цю дію проводити, але це все є, я кажу ще раз, що це повинно бути все економічно обгрунтовано і доведено, перш за все, до громадськості, що така дія, чи такі наміри влади обгрунтовані тим-то тим-то – чи це старий парк, чи це зарплата, які чинники впливають на ці тарифи необхідності їх підняття, – пояснює голова Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Іван Курницький.

Дослідження питань щодо закупівлі державними та комунальними закладами області товарів, робіт та послуг – на особливому контролі Антимонопольного комітету. Відповідно до статті першої Закону України "Про захист економічної конкуренції" економічна конкуренція – це змагання між суб'єктами господарювання, один з яких має перемогти завдяки своїм перевагам. Однак нерідко учасники торгів попередньо домовляються між собою.

– Кажуть, сказали, щоб тендер був, щоб 2 учасники і не менше. От вони беруть спотворюють на одній машинці, одним днем, одною датою, реєструють всі ці документи і думають, що воно так пройде, – розповідає голова Тернопільського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Іван Курницький.

У 2012 році територіальним відділенням Антимонопольного комітету було розглянуто 14 справ про порушення законодавства щодо економічної конкуренції в результаті неправильно проведених тендерних закупівель.

– По тендеру там, де державні кошти, ну це по армійських я знаю, бо зараз ми знаєм, що армія тоже в нас по тендеру цивільні кормлять солдат, то це в 400 раз завищують ціни на м'ясопродукти, роблять відкат і так далі, і так далі. Тому Антимонопольний комітет слідкує за спотворенням тих дій. Це спотворення називається дій договірних зобов'язань, які повинн іпрацювати на ринку послуг за державні кошти, – каже Іван Курницький.

У полі зору Антимонопольного комітету – суб'єкти господарювання, які поширюють неправдиву інформацію про свій товар, чи послугу. Це переваги неправомірні, адже реклама, що вводить в оману недобросовісна та нечесна як до конкурентів, так і до покупців товару. Таких порушень у 2012 році було виявлено 15, а відповідачів оштрафували  майже на 253 тисячі гривень.