додому благоустрій 15 тисяч людей взяли цьогоріч участь у тернопільському двомісячнику благоустрою

15 тисяч людей взяли цьогоріч участь у тернопільському двомісячнику благоустрою

307

15 тисяч людей взяли цьогоріч участь у тернопільському двомісячнику благоустрою. Активно прибирали рідне місто комунальники, учні, студенти, громадські організації, приватні установи, політичні партії і самі тернополяни. Почистили вулиці та двори, а парки ще й озеленили. Проте і попереду роботи немало. Аби тільки те, що вже зробили, вдалося зберегти.

Підсніжники. Ніжні квіти, або… все, що вилазить з-під снігу навесні. І якщо перші збирати суворо заборонено, то прибрати сміття треба обов'язково. Тут і доводиться згадувати, скільки піску та солі взимку на дороги висипали. Бо як тільки потепліє, весь посипний матеріал стає пилом і летить тернополянам в очі.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Після того, як зійшов сніг, в нас було до 8 тисяч метрів кубічних суміші піщано-сольової, яка була висипана на вулиці, на дороги міста. Частина з них зійшла з таненням снігу, але після цього тривалий період майже не було дощів… Протягом двох тижнів масово вдень і вночі вивозилися змети. Деякі нашарування були дуже великі. На Дамбі з 1 квадратного метра до тонни було зметів".

Прибирали усі: в себе під носом – самі ж тернополяни, на спільних територіях – приватні та комунальні установи, громадські організації, політичні партії. Лише навчальні заклади міста очистили 120 гектарів території. Усе, що зібрали на вулицях, кладовищах, у парках, дружно вивозили на сміттєзвалище.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Якщо взяти по кількості вивезених відходів, то він перевищив в 5-6 разів. Бачачи, наскільки інтенсивно вивозяться відходи,  і вже перевізники не встигають вивозити, ми прийняли рішення, щоб зробити цілодобою працю тернопільського сміттєзвалища, яке знаходиться поблизу сміттєзвалища. І дозволили вивозити всім".

Прибирали і прибудинкові території. Тут зізнаються чесно – не допрацювали. Та обіцяють виправитись.

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "На даний час не зроблено ямковий ремонт дворів. Те, що запланували, не зроблено. Стоїть в мене три мінуси. Чому? Бо тільки 53%. Це означає, що будуть зроблені, але зараз немає бітуму, є ряд проблем. Два мінуси стоїть – ремонт сходів і сходових маршів, 77%. Ще до кінця не зроблено".

Двомісячник закінчився, проте благоустрій – справа цілорічна, кажуть комунальники і нагадують: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.