додому освіта 15-ту школу Тернополя реорганізують у медичний ліцей

15-ту школу Тернополя реорганізують у медичний ліцей

1012

15-ту школу Тернополя реорганізують у медичний ліцей. Він почне працювати з нового навчального року, з 1 вересня. Зараз у школі чекають охочих навчатися у ліцейному класі. Увага, завтра, 15 серпня учні писатимуть завдання для вступу. Випускникам дев'ятих класів запропонують написати диктант з української мови, а також виконати тести з хімії та біології. Прийти у 15 школу потрібно на десяту годину. Найкращі за результатами завдань стануть учнями ліцею.

15 школа Тернополя чекає на учнів для навчання в ліцейний клас. У навчанні цих дітей більше годин буде відведено на такі предмети як біологія, хімія та фізика. Цього навчального року хочуть створити у школі один ліцейний десятий клас. У наступні роки їх планують більше. А от 15 школу Тернополя для створення медичного ліцею вибрали недаремно. Вже багато років заклад співпрацює з Тернопільським державним медичним університетом, запрошують учнів на екскурсії та приходять на семінари у школу і самі викладачі.

Тетяна Солтис,  директор ЗОШ №15 Тернополя: "Це шанс у вас навчатися в державному закладі за кошти держави, мати таку кількість годин і біології, і хімії, і фізики. В основному це ті предмети, які зараз беруть до уваги виші медичного спрямування та природничо-математичного спрямування".

Профільне навчання, додаткові години природничих предметів тут будуть вже з восьмого класу. Але поряд із класами з поглибеним вивченням, працюватимуть і звичайні, універсальні. Тож батьки зможуть обирати, в якому класі навчатиметься дитина. А от у профільні класи дирекція запрошує школярів з усього міста.

Ольга Похиляк, начальник управління освіти і науки Тернопільської міськради: "Не потрібно буде потім при вступі в 11 класі наймати репетиторів. Вони будуть мати достатню кількість годин біології і хімії і будуть такими вже підготовленими абітурієнтами".

Зараз школа готується до нового навчального року. Вже незабаром для учнів першого в історії школи ліцейного класу обіцяють оновлений кабінет хімії.

Тетяна Солтис,  директор ЗОШ №15 Тернополя:
Зараз підходять до завершення наші ремонтні роботи. Ми плануємо ще, залучивши кошти до кінця серпня, довести до логічного закінчення наші ремонтні роботи. Переобладнання кабінету хімії, який планується в цьому році, буде проводитися вже незабаром, виділять кошти для цього. І я сподіваюся, що вже дітям, учням ліцейних класів буде можливість займатися у новому кабінеті".

Перший тур на вступ у медичний ліцей відбувся 14 червня. Тоді учнями ліцейного класу стало дев'ятнадцять дітей. Другий тур вступних випробовувань для випускників дев'ятих класів відбудеться 15 серпня. Найкращі учні будуть зараховані у ліцейний клас.